טיפול נגד התקרחות – היום יש פתרון

Hair of Israel

טיפול נגד התקרחות – היום יש פתרון

לשיער שעל ראשינו השפעה גדולה על המראה החיצוני וההרגשה הפנימית שלנו כאחד. שיער מלא ושופע מעיד על אסתטיקה, נעורים, אטרקטיביות ויופי. בתרבויות רבות השיער נחשב למקור של כוח ועוצמה והתפקיד שלו בחיים שלנו הוא חשוב בהחלט. לצערנו המציאות היא שהיום, יותר ויותר גברים ונשים בישראל ובעולם סובלים ממצבים של התקרחות ואובדן שיער. זקיקי השיער בקרקפת הופכים לחלשים עד שהשיער נושר מהם כליל ונותרת התקרחות מקומית ולעיתים אף מלאה, מה שמוביל להשפעה שלילית על המראה האסתטי ועל הביטחון העצמי של אנשים רבים. למרבה המזל, אנחנו חיים בעידן מתקדם והיום קיימות הרבה דרכי טיפול נגד התקרחות. החל מתכשירים שונים ותרופות ועד ניתוח השתלת שיער – היום ניתן להאט ולעצור את קצב ההתקרחות ולמלא את הקרקפת בצמיחה מחודשת של שיער בריא וחזק.

במאמר זה ריכזנו עבורכם מספר דרכי טיפול נגד התקרחות ונדבר על התופעה והגורמים העיקריים שלה, כאשר טיפול אחד חדשני נחשב ליעיל ביותר מכולם.

מה גורם להתקרחות בקרקפת?

שיער בריא מקושר לתפיסת כוח, משיכה, נעורים וקסם אישי. שיער בריא הוא רכיב חשוב לרווחה פיזית ונפשית ולכן אובדן שיער עלול לגרום לבעיות פסיכולוגיות משמעותיות, לא משנה מה גרם לו. אחרי שהתקרחות מתחילה לרוב היא מתגברת עם השנים ובמקרים רבים מקורה בגורמים תורשתיים. מעבר לכך, לאובדן שיער והתקרחות ישנם גורמים רבים נוספים ומשתנים. בין הגורמים השכיחים נמנים בדרך כלל חוסרים תזונתיים, מחלות וטיפול תרופתי, לחץ גופני ונפשי, שינויים הורמונליים, גורמים סביבתיים, מתכות כבדות בתכשירים לשיער, הרגלים, אורח חיים, ועוד מגוון סיבות המשתנות מאדם לאדם.

אילו סוגים של התקרחות נפוצים?

קיימים סוגים שונים של התקרחות בקרקפת שמקורם בגורמים שציינו ועוד. התקרחות בקרקפת היא בעיה שכיחה אשר משפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם ולכל סוג ישנם טיפולים שיתאימו עבורו יותר. הסוגים השכיחים ביותר של התקרחות הם גברית, נשית, אנדרוגנית, אראטה וטוטאליס. לכל סוג יש סט סימפטומים משלו ודורש גישה שונה לטיפול. כדי שתוכלו למצוא את הפתרון הטוב ביותר למצבכם, כדאי להכיר את הסוגים השונים קצת יותר לעומק. על מנת לאבחן את סוג ההתקרחות שלכם כראוי, מומלץ להגיע לפגישת ייעוץ בקליניקה מקצועית המתמחה בשיקום השיער.

הסוגים השונים של התקרחות בקרקפת הם:

התקרחות גברית

התקרחות גברית נגרמת בעקבות רגישות להורמון הגברי דיהידרוטסטוסטרון (DHT), אשר משפיע על זקיקי השיער הבריאים בקרקפת. הזקיקים מתחילים ליצור שערות עדינות ודקיקות יותר ויותר עד שהשיער שצומח מהם נעלם לחלוטין עם הזמן. הזקיקים הללו הופכים “מנוונים”, כלומר הם עדיין חיים אך כבר אינם פעילים ולא מסוגלים להצמיח שיער חדש. הזקיקים המוחלשים גורמים להתקרחות בקרקפת ומראה שיער דליל.

התקרחות נשית

התקרחות נשית היא מצב שכיח יחסית שקרוב ל-40% מהנשים יסבלו ממנו בשלב כלשהו לחייהן. התקרחות נשית נגרמת על ידי מצב תורשתי הנקרא התקרחות אנדרוגנית אשר מביאה למצב בו זקיקי השיער הופכים רגישים יותר לאנדרוגנים (הורמונים) ככל שהנשים מתבגרות. רגישות זו גורמת להיחלשות משמעותית של זקיקי השיער, דבר אשר מוביל לדילול של השיער ולמקרים של התקרחות אזורית במראה לא אסתטי.

התקרחות אנדרוגנית

התקרחות אנדרוגנטית הינה הידרדרות הדרגתית של זקיקי השיער בקרקפת, תופעה שכיחה מאוד אשר משפיעה על אנשים מכל הגילאים. הגורם להתקרחות אנדרוגנית הוא הורמון דיהידרוטסטוסטרון (DHT). דיהידרוטסטורון הוא מטבוליט פעיל של הורמון הטסטוסטרון, אשר מיוצר בעיקר בבסיסי השיער ובבלוטות אחרות בגוף. מטבוליט זה הוא טסטוסטרון שעבר שינוי כימי באמצעות אנזים הנקרא 5 אלפא רדוקטאז. הורמון זה גורם לחסימה של צמיחת השיער בקרקפת, מה שמוביל להתקרחות.

אלופציה אראטה

אלופציה אראטה (AA), או התקרחות אזורית בעברית, היא הפרעה אוטואימונית. בסוג זה של התקרחות, המערכת החיסונית מכוונת “בטעות” לתאי הגוף עצמו וגורמת לדלקת סביב זקיקי השיער, מה שמוביל לנשירת שיער. הסיבה המדויקת למצב זה היא עדיין לא ידועה, אם כי מאמינים שיש לה בעיקר מרכיבים גנטיים. אלופציה אראטה מופיעה לרוב באזורים קטנים בלבד, בדרך כלל בשיער הקרקפת, הזקן או הגבות בקרב גברים ונשים.

אלופציה טוטאליס

אלופציה טוטליס היא מחלה שבה נושר כל שיער הקרקפת והיא נותרת קירחת לחלוטין בשלב כלשהו של התקדמות המצב. מדובר במחלה אוטואימונית הנובעת מתקיפה של זקיקי השיער החיים על ידי מערכת החיסון של הגוף. המצב דומה לאלופציה אראטה, רק שמחלה זו מתבטאת בהתקרחות מלאה לגמרי.

מהן דרכי טיפול נגד התקרחות?

היום קיימות מגוון דרכים שונות לטיפול נגד התקרחות, החל מוויטמינים, תרופות לנשירת שיער, טיפולי לייזר, תכשירים לשיער, סרומים, מסיכות לקרקפת ועוד מגוון רחב של פתרונות אפשריים. אחד הטיפולים הטבעיים החדשניים והיעילים ביותר למצבים של התקרחות נקרא טיפול PRP לשיער, או טיפול פלזמה. ההליך נחשב לפריצת דרך משמעותית בתחום שיקום השיער ומעניק פתרון לגברים ונשים בארץ ובכל העולם. במסגרת הטיפול נעשה שימוש בחומר טבעי ועצמוני הנשאב מדגימת דם שהרופא המומחה לוקח מהמטופל/ת. החומר מוזרק לאזור הקרקפת ומאפשר לשחזר את צמיחת השיער הטבעית על ידי עידוד זקיקי השיער הרדומים לחזור לפעולה מחודשת.

הפתרון היעיל ביותר לטיפול נגד התקרחות

מכל הפתרונות שקיימים היום לטיפול נגד התקרחות ואובדן שיער בקרקפת, אחד הטיפולים מתעלה על כולם באופן משמעותי. ניתוח השתלת שיער מעניק את הפתרון היעיל והטבעי ביותר להתקרחות והוא היחיד שמאפשר לשחזר את צמיחת השיער המלאה בקרקפת באופן מלא. במסגרת ההליך מתבצעת השתלה של זקיקי שיער בריאים מאזור תורם בגוף או מאחורי הראש ישירות באזורים המקריחים בקרקפת. ניתוח השתלת שיער מתאים בעיקר עבור אלו מכם אשר סובלים מבעית התקרחות מסיבה גנטית או הורמונלית מסוגים שונים.

לסיכום

התקרחות היא תופעה לא נעימה הכרוכה בהידרדרות הדרגתית של זקיקי השיער בקרקפת, מה שבסופו של דבר מוביל לדילול והתקרחות. קיימים סוגים רבים ושונים של התקרחות הנגרמים בעקבות מגוון סיבות שונות. התקדמות הטכנולוגיה מציעה היום פתרונות רבים להתקרחות, כאשר אחד מהם הוא היעיל ביותר ומאפשר לשחזר את השיער באופן טבעי – ניתוח השתלת שיער. ההליך מתבצע בשיטות חדשניות ומאפשר לאנשים לשפר את המראה החיצוני והתחושה הפנימית שלהם בכמה רמות עם צמיחת שיער חדש ובריא בקרקפת.

>

אולי יעניין אותך גם:

  • פורסם ב 30 אוג 2023

השתלת שיער בישראל

למה כדאי לשקול לעבור השתלת שיער דווקא בישראל? ישראל נחשבת היום ליעד מוביל להשתלות שיער בזכות הטכנולוגיה המתקדמת שלה, המומחים בתחום והרקורד המוכח של תוצאות מעולות. המרפאות והקליניקות המתקדמות לשיקום השיער בארץ ואנשי מקצוע מיומנים מציעים טיפול מהשורה הראשונה, מה שהופך את ישראל לבחירה מועדפת בקרב אנשים רבים המחפשים שיקום שיער מוצלח ויעיל. איך המחיר […]

  • פורסם ב 30 אוג 2023

השתלת שיער לנשים מחיר ומה שחשוב לדעת

התקרחות נשית היא בעיה גנטית אשר מופיעה בקרב אחוז גבוה מאוד מהנשים בישראל. מחקרים בנושא מצביעים על כך כי קרוב ל-40% מהנשים יחוו מידה כלשהי של אובדן שיער והתקרחות עד גיל 60. הטכנולוגיה בתחום הרפואה האסתטית ושיקום השיער מאפשרת לשחזר את השיער הטבעי בקרקפת ולמגר את תופעת ההתקרחות הנשית אחת ולתמיד. קיימים פתרונות שונים לטיפול בבעיה, כאשר אחד הפתרונות הטובים והיעילים ביותר שיש היום להתקרחות נשית הוא ללא ספק ניתוח השתלת שיער לנשים. לניתוחי השתלת שיער לנשים מחיר משתנה הנע על פני טווח עלויות רחב יחסית ונקבע בהתאם למספר פרמטרים.

  • פורסם ב 30 אוג 2023

רופאים מומלצים השתלת שיער – כך תבחרו ברופא מומלץ ומקצועי

נשירת שיער יכולה להיות חוויה מתסכלת ומלחיצה אשר משפיעה על הביטחון העצמי והרווחה הכללית של אנשים רבים, גברים ונשים כאחד. ניתוח השתלת שיער מציע פתרון בטוח ויעיל לשיקום של השיער ולשיפור המראה. עם זאת, בחירה נכונה ברופא המתאים להשתלת שיער יכולה להיות משימה לא פשוטה, שכן הצלחת ההליך תלויה במיומנות ובמומחיות של הרופא. מדובר בהליך כירורגי חדשני ועדין הדורש מיומנות, מומחיות ותשומת לב לפרטים הקטנים. בחירה נכונה של הרופא המתאים להשתלת שיער יכולה לעשות את כל ההבדל בהצלחה של הניתוח ובתוצאות שלו. במאמר זה נדבר על האיכויות שיש לחפש אצל רופאים מומלצים השתלת שיער, על מנת שתוכלו לקבל החלטה טובה שמתאימה לכם וליהנות שיקום שיער מוצלח ומקצועי בהתאם לציפיות שלכם.