השתלת שיער DHI – הפתרון להתקרחות מקומית

Hair of Israel

השתלת שיער DHI – הפתרון להתקרחות מקומית

המראה של השיער שלנו משפיע על המראה הכללי באופן משמעותי ביותר. היום יותר מאי פעם בעבר, אנשים רבים בישראל ובעולם סובלים ממצבים של נשירת שיער והתקרחות מקומית. השתלת שיער DHI מאפשרת לשחזר את המראה הטבעי של השיער ומיועדת למלא את האזורים המקריחים או הדלילים בקרקפת. הניתוח בשיטה החדשנית מתאים בעיקר לאלו מכם אשר חווים התקרחות באזור אחד או מספר אזורים וקיימת אצלכם מידה כלשהי של זקיקי שיער חיים. התוצאה המתקבלת היא שיער מלא, צפוף ובריא במראה אטרקטיבי ומשופר.

במאמר זה נדבר על ניתוח השתלת שיער בשיטת DHI החדשנית. מה כרוך בהליך במסגרת שיטה זו, איך היא מתבצעת ובאילו מקרים היא תהיה מומלצת על פני שיטות אחרות.

מה גורם להתקרחות מקומית?

השיער בקרקפת שלנו צומח הודות לזקיקי השערה מהם הוא יוצא. זקיקי השערה נמצאים בתוך שכבת הדרמיס, ממנה השיער גדל. הזקיקים הללו הופכים גלויים עם הזמן והשיער מתארך לאיטו בהתאם למחזור השערה הטבעי. תופעת ההתקרחות המקומית מתרחשת כאשר זקיקי השיער באזורים מסוימים בקרקפת הופכים ל”רדומים” או מנוונים ועוצרים את הפעולה שלהם. השיער באזור הופך לדק יותר ויותר ובסופו של דבר נושר. בגלל שזקיקי השיער כבר לא פעילים, הם אינם מסוגלים להצמיח שיער חדש באזורים אלו ונוצרת התקרחות מקומית. נשירת שיער היא לרוב מצב גנטי המשפיע על אחוז גבוה מהאנשים. אצל גברים המצב נקרא התקרחות גברית ונגרם בעיקר על ידי הורמון הדיהידרוטסטוסטרון (DHT). בקרב נשים ההתקרחות מכונה התקרחות נשית ונגרמת על ידי הורמון האסטרוגן.

מהי השתלת שיער DHI?

שיטת DHI לניתוח השתלת שיער הידועה גם בשם השתלת שיער ישירה, הינה הליך פולשני זעיר שמטרתו לשקם את קו השיער, למלא קרחות מקומיות ולהעניק למטופלים תוצאות בעלות מראה טבעי. הטכניקה עושה שימוש בכלים מיוחדים לקצירה של זקיקי שיער חיים בודדים מאזור תורם בגוף, אשר לאחר מכן מושתלים באזורים הייעודיים לטיפול בקרקפת. השתלת שיער DHI הינה הליך כירורגי המיועד בעיקר לגברים ונשים שאין להם זקיקי שיער חיים באזורים מסוימים בקרקפת, כך שלא צומח מהם שיער ונוצרת התקרחות מקומית. בשיטה החדשנית הזו זקיקי השערה מושתלים בטכניקה הדורשת רמת מיומנות גבוהה, כך שהשיער יצמח שוב באופן טבעי ובהתאם גם ייראה וירגיש כזה. ניתוח השתלת שיער בשיטה זו מהווה בחירה נהדרת עבור אלו מכם אשר מחפשים אחר פתרון בטוח, יעיל ועמיד לאורך זמן לבעיית נשירת השיער וההתקרחות המקומית שלכם.

כיצד השתלת שיער DHI מתבצעת?

הניתוח בשיטה הייחודית מאפשר להשתיל יחידות זקיקים בודדות ישירות לתוך הקרקפת אחד אחד. על מנת להחדיר את זקיקי השיער החיים לאזורים המקריחים בקרקפת, הרופא המומחה משתמש בכלי ייחודי דמוי עט. הכירורג מתחיל את תהליך השתלת השיער בקצירה של זקיקי שיער חיים מאזור תורם בגוף, בדרך כלל מהעורף או צידי הראש. לאחר מכן הזקיקים עוברים חיטוי בתמיסה מיוחדת המנקה ומחזקת אותם. כל זקיק בודד מוחדר בזהירות לתוך מזרק טיטניום דק בצורת עט  הנקרא “צו’י”. כדי לבצע את ההשתלה של הזקיקים, הם מוחדרים מתוך העט הישר לאזור הקרקפת, מה שמבטל את הצורך בביצוע חתכים או חריצים לפני החדרתם. כתוצאה מכך, תקופת ההחלמה לאחר ההליך היא מהירה במיוחד ולא מלווה בכאבים או תופעות לוואי מיוחדות.

למי השתלת שיער DHI מתאימה בעיקר?

הטכניקה החדשנית הזו לשיקום השיער מאפשרת לשחזר את צמיחת השיער בקרב אנשים עם אזורים מדוללים או מקריחים בקרקפת. הניתוח מתאים לגברים ונשים כאחד ומעניק פתרון יעיל לטיפול במצבים של התקרחות גברית והתקרחות נשית מקומית. ההליך החדשני יעיל בעיקר עבור אלו מכם אשר ניסו תרופות או טיפולים אחרים ללא הצלחה ומאפשר לשחזר את השיער באופן מלא וטבעי. השתלת שיער DHI מתאימה בעיקר לאנשים בעלי שיער דליל ולא מיועדת למטופלים אשר סובלים מהתקרחות מוחלטת בקרקפת ומיועדת לאנשים המעוניינים לשקם את קו השיער שלהם ולהגביר את צפיפות השיער הקיים. כמו כן, ביצוע הניתוח בטכניקה מלווה ביתרון הבולט של תקופת החלמה מהירה ומיטבית בהשוואה לשיטות אחרות להשתלת שיער.

מי מוסמך לבצע השתלת שיער DHI?

לפני שאתם עוברים את הניתוח, קודם כל יש צורך בביצוע ייעוץ בקליניקה מקצועית. במסגרת פגישת הייעוץ שלכם רופא מומחה להשתלות שיער ושיקום השיער בודק אתכם ומתקבלת החלטה האם אתם מועמדים מתאימים לביצוע הניתוח בשיטה זו. לאחר מכן נקבעת הכמות של זקיקי השיער הדרושים על מנת לקבל את התוצאה הרצויה ולשפר את המראה באופן מיטבי.

מתי אפשר לראות תוצאות אחרי השתלת שיער DHI?

התוצאות של ניתוח השתלת שיער DHI הן מרשימות במיוחד ובעלות מראה טבעי. ההליך בשיטה החדשנית נחשב לפתרון היעיל ביותר לאלו מכם שרוצים להחזיר את הביטחון העצמי ולשפר את המראה שלכם עם שיער מלא ושופע. הניתוח בשיטה המתקדמת מאפשר לכם הגיע לקליניקה בכל מצב ולצאת ממנה עם זקיקי שיער חדשים ובריאים שיצמיחו שיער שופע וימלאו את האזורים המקריחים והדלילים בקרקפת באופן מיטבי. התוצאות של השתלת שיער DHI מתקבלות לרוב לאחר 6-9 חודשים, כאשר את האפקט הסופי אפשר לראות בדרך כלל אחרי כשנה מביצוע ההליך.

מה ההבדל בין הניתוח בשיטה זו לשיטות אחרות?

שיטה זו מאפשרת להשיג תוצאות בעלות מראה טבעי עם מינימום צלקות וזמני החלמה מהירים יותר מאשר טכניקות השתלת שיער אחרות. שיטת DHI הוכחה כבטוחה ויעילה הן לגברים והן לנשים המעוניינים לשחזר את קו השיער שלהם ולשפר את רמת הצפיפות של השיער באזורים בהם הוא דליל. בשיטת DHI ניתן להשתיל כמות קטנה יחסית של זקיקי שיער בכל פעם. עובדה זו הופכת אותה למתאימה בעיקר כאשר מדובר בתופעות התקרחות קטנות כמו למשל באזורי המפרצים. בדרך כלל מקובל להשתיל בשיטה זו בין 2,500 ל-3,000 זקיקי שיער בהליך אחד האורך בין 6-10 שעות. שיטת DHI מתאימה בעיקר למטופלים אשר סובלים מהתקרחות מקומית וזקוקים לשיפור רמת הצפיפות של השיער בקרקפת ולמילוי הנפח שלו.

לסיכום

אובדן שיער יכול להיות מצב לא נעים, בייחוד כאשר הוא מתרחש באופן מקומי ומוביל לקרחות במראה לא אסתטי. היום קיים פתרון יעיל במיוחד לתופעה המאפשר לשחזר את השיער הטבעי בקרקפת ולמלא את האזורים הדלילים בשיער חדש ובריא. ניתוח השתלת שיער DHI מאפשר להעניק למצבים של התקרחות מקומית גברית ונשית פתרון יעיל וארוך טווח. ההליך מתבצע באמצעות השתלה של זקיקי שיער חיים באזורים המקריחים והדלילים בהם הזקיקים הקיימים הפסיקו את פעולתם. אחרי הניתוח הצמיחה הטבעית מתחדשת והקרחות מתכסות בצמיחה של שיער צפוף, מלא ובריא. כמו כן, הטכניקה הייחודית מאפשרת תקופת החלמה מהירה ומיטבית ומתבצעת על ידי רופא מומחה לכירורגיה אסתטית ושיקום שיער במרפאה מקצועית המתמחה בהשתלות שיער.

>

אולי יעניין אותך גם:

  • פורסם ב 30 אוג 2023

השתלת שיער בישראל

למה כדאי לשקול לעבור השתלת שיער דווקא בישראל? ישראל נחשבת היום ליעד מוביל להשתלות שיער בזכות הטכנולוגיה המתקדמת שלה, המומחים בתחום והרקורד המוכח של תוצאות מעולות. המרפאות והקליניקות המתקדמות לשיקום השיער בארץ ואנשי מקצוע מיומנים מציעים טיפול מהשורה הראשונה, מה שהופך את ישראל לבחירה מועדפת בקרב אנשים רבים המחפשים שיקום שיער מוצלח ויעיל. איך המחיר […]

  • פורסם ב 30 אוג 2023

השתלת שיער לנשים מחיר ומה שחשוב לדעת

התקרחות נשית היא בעיה גנטית אשר מופיעה בקרב אחוז גבוה מאוד מהנשים בישראל. מחקרים בנושא מצביעים על כך כי קרוב ל-40% מהנשים יחוו מידה כלשהי של אובדן שיער והתקרחות עד גיל 60. הטכנולוגיה בתחום הרפואה האסתטית ושיקום השיער מאפשרת לשחזר את השיער הטבעי בקרקפת ולמגר את תופעת ההתקרחות הנשית אחת ולתמיד. קיימים פתרונות שונים לטיפול בבעיה, כאשר אחד הפתרונות הטובים והיעילים ביותר שיש היום להתקרחות נשית הוא ללא ספק ניתוח השתלת שיער לנשים. לניתוחי השתלת שיער לנשים מחיר משתנה הנע על פני טווח עלויות רחב יחסית ונקבע בהתאם למספר פרמטרים.

  • פורסם ב 30 אוג 2023

רופאים מומלצים השתלת שיער – כך תבחרו ברופא מומלץ ומקצועי

נשירת שיער יכולה להיות חוויה מתסכלת ומלחיצה אשר משפיעה על הביטחון העצמי והרווחה הכללית של אנשים רבים, גברים ונשים כאחד. ניתוח השתלת שיער מציע פתרון בטוח ויעיל לשיקום של השיער ולשיפור המראה. עם זאת, בחירה נכונה ברופא המתאים להשתלת שיער יכולה להיות משימה לא פשוטה, שכן הצלחת ההליך תלויה במיומנות ובמומחיות של הרופא. מדובר בהליך כירורגי חדשני ועדין הדורש מיומנות, מומחיות ותשומת לב לפרטים הקטנים. בחירה נכונה של הרופא המתאים להשתלת שיער יכולה לעשות את כל ההבדל בהצלחה של הניתוח ובתוצאות שלו. במאמר זה נדבר על האיכויות שיש לחפש אצל רופאים מומלצים השתלת שיער, על מנת שתוכלו לקבל החלטה טובה שמתאימה לכם וליהנות שיקום שיער מוצלח ומקצועי בהתאם לציפיות שלכם.