בלוג > קטגוריה: השתלות שיער

DHI השתלת שיער בשיטה המהפכנית

DHI השתלת שיער בשיטה המהפכנית

נשירת שיער יכולה להיות חוויה מעיקה, במיוחד עבור אנשים שחווים אותה בגיל צעיר. לתופעה ישנה השפעה רבה על המראה החיצוני ובשל כך גם על הביטחון העצמי וההערכה האישית. בעוד שיש היום מספר פתרונות שמתיימרים לעזור, הפתרון היחיד שמסוגל למגר את התופעה לחלוטין הוא ניתוח השתלת שיער. אחת השיטות היעילות והפופולריות ביותר היא DHI השתלת שיער. מדובר בהליך חדשני בעל רמות פולשנות מינימלית וזמן החלמה מהיר, שמטרתו לשחזר את צפיפות השיער הטבעית בקרקפת ולספק מראה טבעי עם קו שיער מלא. במאמר זה, נדבר על DHI השתלת שיער בשיטה המהפכנית והיעילה בעולם. איך ההליך בשיטה זו מתבצע, מה היתרונות שלה ולמי שיטו זו מתאימה בעיקר? המשיכו לקרוא וגלו.

מהי DHI השתלת שיער?

בעבר, השיטה היחידה להשתלת שיער הייתה שיטת FUT והיא כללה הסרה של רצועת עור מהקרקפת עם זקיקי השיער המיועדים להשתלה, מה שהוביל להצטלקות וזמן החלמה ארוך. היום לעומת זאת, ניתוחי השתלת שיער עשו כברת דרך בשנים האחרונות והשיטות לשיקום השיער התפתחו באופן משמעותי, עם מגוון אפשרויות זמינות. אחת השיטות היעילות והבטוחות ביותר היא ללא ספק DHI השתלת שיער, או בשמה המלא השתלת שיער ישירה (Direct Hair Implantation). השתלת שיער ישירה בשיטת DHI הינה שיטת השתלת שיער ייחודית הכוללת השתלה ישירה של זקיקי השיער לתוך הקרקפת. בשיטה זו משתמשים במכשיר מיוחד הנקרא Choi Implanter Pen, או בקיצור צ’וי, לקצירה של זקיקי השיער מהאזור התורם בגוף והשתלה שלהם זקיקי השיער ישרות לאזורים המקריחים בקרקפת. 

איך תהליך השתלת שיער DHI מתבצע?

השתלת שיער DHI מתבצעת בשלושה שלבים מרכזיים. השלב הראשון הוא חילוץ עדין של זקיקי השיער מהאזור התורם, לרוב מהחלק האחורי של הראש. במהלך תהליך החילוץ של זקיקי השיער, נעשה שימוש בכלי מיקרו-מוטורי מיוחד לחילוץ של זקיקי שיער בודדים מהאזור התורם (עט צ’וי). השלב השני של ההליך כולל מיון קפדני והכנה של זקיקי השיער שחולצו להשתלה בקרקפת. לפני ההשתלה שלהם, זקיקי השיער שחולצו נבדקים ומועבדים תחת מיקרוסקופ, מה שמבטיח שרק זקיקי השיער הבריאים והחזקים ביותר ישמשו להשתלה. השלב האחרון הוא השתלה של זקיקי השיער לאזורים המקריחים והדלילים בקרקפת בהתאם לכיוון צמיחת השיער הטבעי של המטופל/ת. בשלב האחרון, זקיקי השיער מושתלים בקרקפת באמצעות עט הצ’וי. העט יוצר חתכים קטנים, וזקיקי השיער מוחדרים לאחר מכן ישירות לתוך החתכים הללו. הדבר מבטיח כי זקיקי השיער מושתלים בזווית ובעומק הנכונים, וכתוצאה מכך מתקבל קו שיער בעל מראה טבעי.

השלבים של השתלת שיער DHI הם:

  • שאיבת זקיקי השיער – זקיקי השיער נשלפים בזה אחר זה מהאזור התורם באמצעות כלי מיוחד הנקרא עט צ’וי. בכלי ישנה מחט חלולה המאפשרת מיצוי יעיל וקפדני של זקיקי השיער אחד אחד, במינימום הצטלקות.
  • מיון זקיקי השיער – זקיקי השיער שחולצו ממוינים לפי מספר השערות בכל זקיק. שלב זה מבטיח שהשיער המושתל ייראה טבעי וישתלב עם השיער הקיים באופן אידאלי.
  • השתלת זקיקי השיער – זקיקי השיער מושתלים ישירות לאזורים המקריחים והדלילים בקרקפת באמצעות עט הצ’וי. העט מאפשר שליטה מדויקת על העומק והזווית של השיער המושתל, מה שמעניק תוצאה אטרקטיבית ומדויקת.

כיצד DHI השתלת שיער שונה משיטות אחרות?

בהשוואה לשיטות השתלת שיער אחרות, להשתלת שיער DHI ישנם יתרונות רבים שהופכים אותה לאחת השיטות היעילות ביותר. מדובר בהליך בעל רמת פולשנות מינימלית, שאינו מצריך ביצוע חתכים או תפרים. בזכות כך הוא כרוך בהצטלקות מינימליות וזמן החלמה מהיר הרבה יותר. השתלת שיער ישירה כוללת חילוץ קפדני של זקיקי שיער חיים מאזור תורם, בדרך כלל מאחורי הראש, והשתלה שלהם ישירות לאזורים המקריחים. בניגוד להליכים אחרים של השתלת שיער כדוגמת חילוץ יחידת זקיקים (FUE) או השתלת יחידת זקיקים FUT, שיטה חדשנית זו איננה מצריכה יצירת חתכים או תעלות בקרקפת.

מהם היתרונות של השתלת שיער DHI?

מראה טבעי ואסתטי

השתלת שיער DHI מספקת קו שיער מלא במראה טבעי, פרט חשוב לאנשים המחפשים לשקם את שיערם. בזכות השיטה הייחודית בה ההליך מתבצע, ניתן למלא את הקרקפת בצמיחה חדשה ומלאה בהתאם לצמיחת השיער הטבעית.

הליך לא פולשני

השתלת שיער DHI היא הליך מהיר ויעיל בעל רמת פולשנות מינימלית, שאינו דורש ביצוע חתכים או תפרים, מה שאומר שההצטלקות ממנו מינימליות וזמן ההחלמה מהיר.

אין צורך בגילוח

בניגוד לניתוחי השתלת שיער בשיטות אחרות, שיטת DHI לא מצריכה גילוח מקדים של האזור התורם. המטופלים יכולים לראות תוצאות עם הזמן ללא כל סימנים נראים לביצוע ההשתלה.

תקופת החלמה קלה

לניתוח השתלת שיער בשיטה ייחודית זו יש זמן החלמה מהיר יותר בהשוואה לשיטות אחרות, כאשר רוב המטופלים יכולים לחזור לפעילות היומיומית הרגילה שלהם תוך מספר ימים עד שבוע.

הצטלקות מינימלית

מאחר והשיטה החדשנית איננה מצריכה יצירה של חתכים או תעלות באזור הקרקפת לפני השתלת זקיקי השיער, היא כרוכה במידת הצטלקות מינימלית וזמן החלמה מהיר.

תוצאות קבועות ומרשימות

שיטת DHI השתלת שיער ישירה מספקת תוצאות קבועות ומרשימות במיוחד. לאחר ההשתלה של זקיקי השיער החדשים בקרקפת, הם ימשיכו לצמוח וליצור שיער טבעי, צפוף ובריא.

שיעור הצלחה גבוה

השימוש ב-Choi Implanter Pen מבטיח שיעור קליטה גבוה של זקיקי השיער המושתלים, וכתוצאה מכך אחוזי ההצלחה של ההליך בשיטה זו הם גבוהים מאוד.

איך ניתן להתכונן להשתלת שיער DHI?

לפני שאתם בוחרים לעבור השתלת שיער בשיטת DHI, חשוב שתדעו כיצד להתכונן להליך. לקבלת הנחיות מדויקות ומפורטות גשו לרופא המומחה שלכם, הוא יעניק לכם את כל המידע שחשוב לדעת כדי להתכונן באופן מיטבי. ההכנה לניתוח כוללת בעיקר:

הפסקת תרופות מדללות דם – יש להימנע מנטילה של תרופות מדללות דם כגון אספירין לפחות כשבוע לפני הניתוח.

הפסקת עישון – עישון עלול להפריע לתהליך ההחלמה, ולכן עליכם להפסיק לעשן לפחות כשבועיים לפני ההליך.

הימנעות מאלכוהול – חשוב להימנע מצריכת אלכוהול לפחות כשלושה ימים לפני ההליך.

לסיכום

טכניקת DHI השתלת שיער היא אחת השיטות היעילות ביותר היום לשיקום השיער, עם תוצאות איכותיות שמדברות בעד עצמן. מדובר בהליך חדשני הנקרא גם השתלת שיער ישירה של ומתמקד באופן מדויק באזורים בהם השיער בקרקפת דליל. שיטו זו מתאימה בעיקר לאנשים הסובלים מהתקרחות מקומית, עם כמות מספקת של זקיקי שיער בריאים. ההליך בשיטה זו מלווה ביתרונות רבים – הוא אינו מצריך גילוח של הראש, מתבצע בטכניקה חדשנית עם עט צ’וי, ומלווה בתקופת החלמה מהירה וקלה. ללא ספק מדובר בפתרון אולטימטיבי להתקרחות מקומית ונשירת שיער.

עוד מאמרים שיעניינו אותך