בלוג > קטגוריה: השתלות שיער, כללי

תהליך השתלת שיער – פירוט מלא

תהליך השתלת שיער

התקרחות היא בעיה שכיחה המשפיעה על גברים ונשים כאחד. ישנן מספר גורמים שיכולים לגרום להתקרחות, כגון גנטיקה, גיל, ומצבים רפואיים מסוימים. אם אתם סובלים מהתקרחות, השתלת שיער יכולה להיות אופציה טיפולית יעילה. במאמר זה תוכלו למצוא פירוט מלא על תהליך השתלת שיער.

מהי השתלת שיער?

השתלת שיער היא הליך רפואי המבוצע על מנת להחזיר שיער לאזורים דלילים או קירחים בקרקפת. ההליך מתבצע על ידי השתלת זקיקי שיער מאזור אחד של הקרקפת לאזור אחר.

ישנן מספר סיבות אפשריות להתקרחות, כאשר השכיחה ביותר היא התקרחות אנדרוגנטית, הידועה גם בשם “התקרחות גברית”. התקרחות זו נגרמת על ידי רגישות יתר של זקיקי השיער להורמונים גבריים, כגון טסטוסטרון. סיבות אחרות להתקרחות כוללות:

• אלופציה ארכנית, הידועה גם בשם “התקרחות נשית”. התקרחות זו נגרמת על ידי התקפה של מערכת החיסון על זקיקי השיער.
• שימוש בתרופות לטיפול כימותרפי, פסיכיאטרי, וגלולות למניעת הריון.
• מחלות אוטואימוניות, עור, ובעיות הורמונליות.
• טראומה, כגון שריפה או פציעה.

סוגי השתלות שיער

ישנן שתי שיטות עיקריות להשתלת שיער: 1. השתלת יחידת זקיקים (FUT). 2. השתלת חילוץ יחידת זקיקים (FUE) .

שתי השיטות הן יעילות יחסית, אך לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה. השתלת FUT היא בדרך כלל יעילה יותר להשתלת כמות גדולה של שתלים, אך היא מותירה צלקת בחלק האחורי של הקרקפת. השתלת FUE היא פחות פולשנית, אך היא דורשת יותר זמן ומאמץ לביצוע.

ההכנות להשתלת שיער

לפני ההליך עצמו יש מספר צעדים חשובים שיש לנקוט על מנת להבטיח שהשתל יצליח. כחודש לפני הניתוח מומלץ להפסיק נטילת תרופות העלולות להגביר דימומים, כגון אספירין ותרופות נוגדות קרישה. בנוסף, יש להימנע מעישון בשבועיים שלפני הניתוח על מנת לאפשר ריפוי מהיר יותר.

ביום הניתוח עצמו, הרופא יגלח את האזור התורם בצורה מדויקת על פי תבנית שיוצרת פסים צרים של שיער. הדבר נחוץ כדי שיוותר מספיק שיער באזור התורם שיוכל להסתיר את החלקים המגולחים היטב. כמו כן, לפני ההרדמה יבוצע חיטוי יסודי של אזור הניתוח כדי להקטין סיכוי לזיהום.
במהלך כל ההכנות לניתוח חשוב להקשיב להוראות הרופאים ולדווח על כל בעיה בריאותית העלולה להשפיע. על ידי כך ניתן להבטיח הצלחת ניתוח ותוצאות אופטימליות.

תהליך השתלת שיער

השתלת שיער היא הליך כירורגי המבוצע על ידי רופא מוסמך. ההליך מתבצע בדרך כלל במרפאה או במרכז רפואי, והוא נמשך מספר שעות.

השתלת יחידת זקיקים (FUT)

השתלת FUT היא השיטה הפופולרית יותר להשתלת שיער. בשיטה זו, נעשה חתך בחלק האחורי של הקרקפת, וממנו מוציאים רצועה של עור המכילה יחידות זקיקים. הרצועה מוחלפת בשתלים, והחתך נסגר בתפרים. השלבים של השתלת FUT הם כדלקמן:

•  הרדמה מקומית באזור הניתוח.
• ביצוע חתך בחלק האחורי של הקרקפת, באורך של כ-15 סנטימטרים.
• הוצאת הרצועה של העור המכילה יחידות זקיקים.
• הרצועה מחולקת לשתלים בודדים.
• השתלים מוחדרים לאזור הדליל או הקירחת באמצעות חתכים קטנים.
• החתכים נסגרים בתפרים.

השתלת חילוץ יחידת זקיקים (FUE)

השתלת FUE היא שיטה פחות פולשנית להשתלת שיער. בשיטה זו, מוציאים את השתלים אחד אחד מהקרקפת בעזרת מחט או לייזר. השתלים מוחדרים לאזור הדליל או הקירחת באמצעות חתכים קטנים. השלבים של השתלת FUE הם כדלקמן:

• הרדמה מקומית באזור הניתוח.
• הרופא משתמש במחט או בלייזר כדי להוציא את השתלים אחד אחד מהקרקפת.
• החדרת השתלים לאזור הדליל או הקירחת באמצעות חתכים קטנים.

תקופת ההחלמה

תקופת ההחלמה מהשתלת שיער נמשכת מספר שבועות. במהלך תקופה זו, המטופל עשוי לחוות כאבים, נפיחות, ואדמומיות באזור הניתוח. הנה כמה טיפים לשמירה על אזור הניתוח במהלך תקופת ההחלמה:

• חשיפה פחותה לשמש.
• שימוש במשחה אנטיביוטית למניעת זיהום.
• הקפידו לשטוף את אזור הניתוח בעדינות עם סבון עדין ומים פושרים.

סיכונים וסיבוכים של תהליך השתלת שיער

השתלת שיער היא הליך בטוח יחסית, אך קיימים סיכונים וסיבוכים אפשריים, כגון:

זיהום

זהו הוא הסיכון החמור ביותר הכרוך בהשתלת שיער. זיהום יכול להופיע באזור הניתוח, באזור התורם, או באזור המושתל. זה יכול לגרום לכאב, נפיחות, ואדמומיות, ובמקרים מסוימים הוא יכול להוביל לצלקות או לנשירת שיער. הדרך הטובה ביותר למנוע זיהום היא לבחור מנתח מנוסה ומקצועי, ולעקוב אחר הוראותיו בקפידה. חשוב גם לשטוף את האזור הניתוח באופן קבוע עם סבון עדין ומים פושרים.

דימום

דימום הוא סיכון נוסף הכרוך בהשתלת שיער. הוא  יכול להופיע באזור הניתוח או באזור התורם. במקרה כזה יתכן כתם דם, ובמקרים מסוימים הוא יכול להוביל לצלקת. הימנעו מפעילות מאומצת בימים הראשונים שלאחר הניתוח.

צלקת

צלקת היא סיכון אפשרי בכל הליך כירורגי, היא יכולה להיות קלה או חמורה והיא תלויה במספר גורמים, כגון שיטת ההשתלה, מיומנות המנתח, ותגובת העור של המטופל. הדרך הטובה ביותר למזער את הסיכון לצלקת היא לבחור מנתח מנוסה ומקצועי.

נשירת שיער בעתיד

התקרחות היא תהליך דינמי שיכול להמשיך גם לאחר השתלת שיער. עם זאת, השיער המושתל אמור להיות עמיד בפני נשירת שיער הנובעת מהורמונים.

טיפים למזעור סיכונים וסיבוכים

להלן כמה טיפים שיכולים לעזור למזער את הסיכון לסיכונים וסיבוכים של השתלת שיער:

• בחרו מנתח מנוסה ומקצועי – חשוב לבחור מנתח מנוסה ומקצועי בעל ניסיון בהשתלות שיער ומוסמך על ידי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.
• עשו מחקר – כדאי לעשות מחקר לפני השתלת שיער. קראו ביקורות על מנתחים שונים, והשוו מחירים.
• שאלות – שתרצו לברר עם  המנתח שלכם על ההליך, הסיכונים, והסיבוכים.
•  בדקו האם ביטוח הבריאות הפרטי שלכם מכסה השתלות שיער.
• הקפידו על הוראות המנתח –  זה יעזור להבטיח החלמה מהירה ויעילה.

תוצאות השתלת שיער

השתלת שיער מאופיינת בשיעור הצלחה גבוה מאוד של מעל 90 אחוז.

מבחינת מראה השיער, תוך כחצי שנה הוא ישתווה לשאר השיער הטבעי. הצפיפות ומרקם השיער תלויים בכמות ואיכות השתלים שהושתלו.

Hair of Israel היא מקצועית ואמינה להשתלת שיער. יתרון משמעותי של חברה זו הוא אחריות לטווח ארוך על השיער המושתל המאמץ המיוחד שעושים בחברה זו להבטיח הצלחה של ההשתלה וצמיחת שיער בריא וטבעי.

כמעט בכל המקרים התוצאה הסופית היא שיער טבעי לחלוטין שלא ניתן להבדיל משיער שצמח באופן רגיל. השיער ניתן לגזירה, צביעה ועיצוב כרגיל ללא הגבלות. מבחינת תחושה, הקרקפת מתרגלת במהירות ולא מורגשת כלל. חברת Hair of Israel מדגישה אחריות ואיכות, כך שניתן לצפות לתוצאות מרשימות.

לסיכום

השתלת שיער היא הליך יעיל שיכול להביא לשיפור משמעותי במראה ובתחושה של השיער. עם זאת, חשוב לבחור מנתח מנוסה ומקצועי כדי להפחית את הסיכון לסיכונים וסיבוכים. מומלץ לבחור במרפאה פרטית ברמה גבוהה בארץ.

עוד מאמרים שיעניינו אותך