בלוג > קטגוריה: כללי

שיער דליל לגבר: כל הפתרונות שיכולים לעזור לך

שיער דליל לגבר


מאז ומעולם היה לגבר הממוצע קשר חזק עם השיער שלו. עוד מימי שמשון הגיבור הקשר בין שיער וגבריות מוצא את מקומו. לכן עבור גברים רבים התופעה של שיער דליל הנפוצה בקרב כלל האוכלוסייה היא בעיה כאובה. רבים מבקשים שלא להיכנע לה ולחפש את כלל הפתרונות האפשריים שיכולים לסייע בפתרון בעיה זו.

שיער דליל, מה הסיבות?

שיער דליל לגבר היא תופעה שכיחה מאד בקרב גברים רבים, אך מדוע היא בעצם מתרחשת? כל אחד מאתנו מאבד במודע או שלא במודע עד כ-100 משערות גופו בכל יום נתון. בשל הגנטיקה השונה של כל אחד מאתנו יש שוני ביכולת הצמיחה של השיער מחדש. לכן כאשר ישנה נשירה טבעית המלווה בצמיחה סבירה, לא יורגש מחסור בשיער.
אך כאשר ישנה צמיחה איטית או דלילה, מתקבל מצב של שיער דליל.  במקרים של הפסקת הצמיחה, מדובר על מצב של התקרחות. נשאלת השאלה, מדוע זה מתרחש? מצבים של שיער דליל מוכרים ונפוצים הן בקרב גברים והן בקרב נשים. בשני המינים לא מדובר על מצב של איבוד השיער, אלא על איבוד המראה הסמיך והמלא שלו. בשל אותו תהליך, הקרקפת למעשה הולכת ונחשפת ובמקביל צבע השיער המקורי הופך בהיר יותר.
במקרים רבים המצב מביא ליצירת מראה שיער דליל ולא נעים לעין לאורך זמן. לעתים הידלדלות השיער מעוררת את הצורך בהשתלה.
להרחבה בנושא ניתן לקורא את המאמר איך אני יודע האם אני מתאים להשתלת שיער?

הסיבות למצב של שיער דליל אצל גברים:

מצבים של שיער דליל בקרב גברים הוא מצב מוכר וידוע בקרב כלל שכבות הגילאים, המוצאים והעדות השונות. על כל פנים אלו הסיבות המרכזיות הידועות הגורמות למצב של שיער דליל לגבר:

 • גנטיקה – הסיבה המרכזית המוכרת ליצירת שער דליל לגבר או להתקרחות היא גנטיקה. מחקרים מראים שנטיות גנטיות הם המקור העיקרי למצב. בשלב מסוים בחיים של הסובלים משיער דליל השערות שלהם נחלשות ונושרות ולא מתחדשות.
 • שינויים הורמונליים – השפעה הורמונלית על תופעות שונות נפוצות יותר אצל נשים, אך לעיתים הן יכולות להופיע גם אצל גברים בגילאים מסוימים.
 • השפעות סביבתיות – הסביבה העוטפת אותנו יכולה להשפיע על נושא נשירת השיער וכך גם לחץ נפשי או מצבי קיצון כמו אובדן במשפחה או פיטורין מפתיעים.
 • תזונה – תזונה לקויה שאיננה כוללת את כלל מרכיבי המזון הדרושים לגופנו עלולים להביא למצבי מצוקה שונים בגוף שאחת התופעות האפשריות היא דילול השיער או התקרחות.

כיצד ניתן לעכב את התהליך של דילול השיער?

על מנת לעכב תהליכים של שיער דליל לגבר או התקרחות חשוב להכיר את גופינו היטב. אם ניקח את הסיבות שבעקבותיהן נוצרת הנשירה, נבין שקשה מאד להיאבק בגנטיקה של כל אחד ואחד. עם זאת באמצעות מספר כלים אפשר לנסות ולהתמודד עם עצירת הנשירה או תהליך הדילול.

 1. טיפוח עם תכשירים אשר עשירים בחומרים מזינים יכולה לסייע בעצירת התהליך.
 2. תזונה מאוזנת יש לה ככל הנראה השפעה ממשית על קצב נשירה, כך שהתייעצות עם דיאטנית יכול להועיל.
 3. שקט נפשי. ככל שתשכילו להימנע מלחצים מיותרים בחיים שלכם, בין ם בבית ובין אם בעבודה, כך תשכילו לחזק את השיער שלכם, הלחץ ככל הנראה לא עושה טוב לשיער.
 4. למרות האפשרות לעכב את התהליך לא באמת ניתן למנוע את תהליך של היווצרות שיער דליל לגבר. אך כיום ישנם פתרונות שונים לטיפול בבעיה.

כל הפתרונות שיכולים לעזור לך

הפתרונות האפשריים לטובת טיפול בבעיית שיער דליל לגבר קיימים היום בשוק במגוון דרכים וצורות. כאשר הפתרונות האפשריים מתחלקים לשני סוגים עיקריים:

 1. טיפולים כירורגים
 2. טיפולים תרופתיים

טיפולים כירורגיים

בשנים האחרונות ישנה התקדמות טכנולוגית משמעותית מאד בכל הקשור בטיפול בהשתלות שיער ומאבק בשיער דליל. ההתפתחות הטכנולוגית המדהימה בשילוב ידע רפואי רב הנצבר לאורך השנים לצד מחקרים בנושא יצרו שלוש שיטות טיפול המקובלות כיום לטיפול בבעיית השיער הדליל ויצירת מראה אחיד ושופע של שיער עבור גברים.

 • שיטת FUT – זוהי השיטה המסורתית והוותיקה ביותר. בשיטה זאת הרופא מסיר מהקרקפת פיסת עור, לרוב מחלקו האחורי ומעביר אותם אל האזורים הדלילים יותר בשיער.
 • שיטת FUE – בשיטה זאת למעשה הצוות המטפל נעזר במחט ייחודית לטובת הוצאת זקיקי שיער, אחד בכל פעם בצורה היוצרת מעין חיתוך עגול סביב הזקיק עד להוצאתו. בשלב השני משתילים אותו באזור מוכן ומיועד באזור הדליל. להרחבה נוספת אפשר לקרוא טיפולי השתלת שיער בשיטת FUE חמש עובדות שלא הכרתם.
 • שיטת DHI – השיטה החדשה מכולן. מתבצעת על ידי מכשיר מיוחד המבצע מעין חריץ בקרקפת ובאותה הפעולה משתיל את הזקיק הרצוי.

טיפולים תרופתיים

במסגרת המאבק בדילול השיער, ישנם בשוק מספר תרופות הנלקחות עם מרשם רופא או בלעדיו אשר מטרתם היא בסיוע קצב גדילת השיער וחיזוק השערות הקיימות אל מול נשירה אפשרית.

 • מינוקסי – תמיסה המשמשת לשימוש חיצוני בלבד, איננה דורשת מרשם רופא. את המשחה מורחים על השיער והקרקפת ברמה יומית לתקופה של מספר חודשים. מטרתה הי שיפור זרימת הדם באזור הקרקפת, מה שמועיל לחיזוק השערות.
 • פרופסיה – אלו כדורים שמבקשים להוריד את רמת ההורמון הגברי טסטוסטרון במערכת הדם. תרופה זאת יעילה לרוב כאשר מבקשים להאט תופעת התקרחות למי שיש להם בעיה גנטית בנושא זה.
 • מיינטופ מולטי ביוטין – כדורים המסייעים להקטין את נשירת השיער. יש בהם ויטמינים שונים להם זקוק הגוף. היא מתבססת על צמחי מרפא ויכולה לסייע גם לנשים.

עוד מאמרים שיעניינו אותך