בלוג > קטגוריה: השתלות שיער, כללי

שיטות להשתלת שיער: כל מה שרציתם לדעת על תהליך השתלת שיער

שיטות להשתלת שיער

סובלים משיער דליל או איבוד שיער מוחלט וחולמים לחזור לשיער שופע על הראש? יש פתרון! כיום קיימות שיטות עכשוויות ומתקדמות של השתלת שיער, שתחזיר לכם את השיער לראש בצורתו המקורית, ותחזיר לכם את המראה הצעיר והגברי ואת התחושה שלה ייחלתם כל כך. המדריך הזה יסקור את כל השיטות להשתלת שיער. יוצאים לדרך! 

דילול שיער והתקרחות

דילול שיער עם השנים

דבר ידוע הוא כי עם הגיל, ישנו דילול שיער, בעיקר בקרב גברים, אולם חשוב לדעת שגם נשים רבות חוות תופעה דומה. עם השנים, השיער עובר תהליך שבו הוא נושר מהראש ולמעשה מסת השיער והנפח שלו מצטמצמים. בהתחלה מדובר בהידלדלות כללית, ולכך נוספת נסיגת שיער מהחלק הקדמי של הראש, ומה שנקרא בעגה המקומית “מפרצונים”, כלומר אזורים ובהם השיער אבד לחלוטין, לרוב באזור הקרקפת. משם מתחילה התקרחות באזור העליון של הראש, כשיישנם אנשים שלהם השיער נושר מהראש כולו.

גיוון גנטי לדילול שיער

כאמור, תהליך ההתקרחות ודילול השיער הוא עולמי וחוצה יבשות. אולם הוא מאוד תלוי גנטיקה וחברה. ישנן חברות מסוימות אשר פחות חוות דילול שיער, לרוב מדובר על חברות הומוגניות ולהן גנטיקה מקומית חזקה, למשל חברות מסוימות בדרום אמריקה. לעומתן ישנן חברות שידוע כי ההתקרחות בהן חזקה יותר, כך למשל בישראל ובמזרח התיכון. ישנ מומחים שאומרים כי גם החשיפה לשמש משפיעה על כך. אם כך ניתן לראות שונות מאוד גדולה בין חברות אך גם באותה חברה עצמה ובין הגילאים השונים. יש שיחוו דילול שיער כבר בשנות ה – 20 המאוחרות (ואפילו המוקדמות), יש שיחוו אותו בגילאי 30 או 40 וישנם גברים שבמקביל לא יחוו דילול שיער משמעותי (וגם אם יחוו דילול שיער אז לא מדובר על התקרחות של ממש).

גורמים לדילול שיער והתקרחות

ישנם גורמים שונים לדילול שיער והתקרחות שקובעים את הגיל שבו הגבר (לצורך זה גם האישה, אך המדריך ממוקד בכל הגברים) יתחיל לחוות תהליך זה. אומרים שהמשתנה המשמעותי ביותר הינו גנטיקה ופעמים רבות יהיה תלוי דווקא בסבא. אולם אנו יודעים שישנם משתנים נוספים שיכולים לזרז או להפחית איבוד שיער, כגון חשיפה לשמש וגורמי לחץ וחרדה (סטרס) המשפיעים מאוד גם הם. בין היתר גם אכילה נכונה, וצריכה של ברזל וחלבונים מאיצה או מעכבת. גם להורמונים יש השפעה (דווקא אם נחזור לעניין הנשים, לאחר הריון ישנה נטיה לאבד שיער). מקרי קיצון מצביעים גם על מצבי סטרס קיצוני וטראומה כמקור לאיבוד שיער.

הראש הגברי והכינה נחמה

הכינה נחמה מבקרת ראש קירח

קרחת הפכה לנפוצה יותר ופופולרית יותר עבור המראה הגברי. כיום הקרחת הופכת להיות יותר מקובלת ורצויה. לא ניתן לדבר על התקרחות מבלי לחשוב על סיפור הילדים האגדי “הכינה נחמה” שדווקא מדגישה את ייחודיות ההקרחה. במהלך הסיפור הכינה עוברת מראש לראש אך לא מוצאת מקום לגור בו, היא לא רצויה באף שיער. ולבסוף היא נוחתת במקום לא מוכר, על ראש קירח לחלוטין שמקבל אותה בברכה. מדוע? כי אותו אדם שמח שלמרות חוסר השיער שעל ראשו מבקרת אותו כינה, סמל לשיער אבוד ולסיכוי.

הלוק הגברי והכמיהה לחזרה לשיער שופע

למרות שהקרחת הפכה נפוצה, הסיפור של הכינה נחמה ממחיש לנו את הכמיהה לשיער. גברים רבים מרגישים שלא בנוח כאשר הם מאבדים את השיער שלהם. התהליך יכול ליצור תחושות של אכזבה, בושה, וחרדה מפני המראה העתידי. לשם כך, כדאי להכיר את השיטות להשתלת שיער. כיום מדובר על תחום שלם, שהופך ליותר מקצועי בטכניקות חדשות ומתקדמות. תחום זה הפך פופולרי שהיום זה מאוד מקובל שאדם ידבר על השיטות להשתלת שיער אותן הוא חווה.

תהליך ושיטות להשתלת שיער – איך זה עובד

כללי

תהליך השתלת שיער הפך עם כן לנפוץ יותר ויותר ועם שיטות להשתלת שיער חדישות ומתקדמות. מדובר על השתלה של השערה המקורית, או סוג שיער המשחזר את זה שהיה ואבד. למעשה השורשים מושתלים מחדש בראשו של הגבר, והשיער חוזר וגדל לאיטו עד שהוא ממלא את אותם שטחי ראש בהם השיער אבד. אצל כל אחד התוצאות שונות וגדלות לאורך שונה ובצפיפות משתנה. השיער יכול להיות שופע כמקודם אולם נדרשת סבלנות רבה, ומעקב כיצד השערה נקלטה בראש וקצת הצמיחה שלה, ועל כך כדאי להתייעץ עם מומחה.

שיטות להשתלת שיער

כיום קיימות שיטות שונות להשתלת שיער בטכניקות חדישות. מרפאות מומחים עומדות לשירותכם. אצלנו ב – HAIR OF ISRAEL, תוכלו להתייעץ עם צוות מומחים מקצועי שייתן לכם ייעוץ והכוונה ויטפל בכם במסירות לאורך כל התהליך, עד להשתלה עצמה ובמעקב לאחר מכן. אל תהססו ובוא לשמוע מידע. כדי להקל על התהליך, אספנו עבורכם כאן סיכום של שלוש השיטות להשתלת שיער, הנפוצות ביותר, ומידע על כל אחת מהן.

שיטת FUE להשתלת שיער

שיטת FUE היא קיצור ל – FUNICULAR UNIT EXTRACTION . שיטה זו היא נפוצה ומוכרת מאוד בקרב השיטות להשתלת שיער. למעשה מדובר על איזור מסוים בגוף שתורם שיער עבור איזור אחר, לרוב הראש המקריח. בטכניקה חדשנית, עוקרים את השיער מהזקיק שלו, מדובר על כמה זקיקים בודדים ולא על עקירה של איזור שלם. הזקיקים שנלקחו מהאיזור התורם מושתלים באיזור הראש אל הקרקפת, וגדלים ומתרבים אט – אט.

שיטת DHI להשתלת שיער

מדובר על אחת משיטות השתלת השיער הנפוצות והמתקדמות. DHI הוא קיצור ל – DIRECT HAIR IMPLANT. גם כאן מדובר בלקיחת זקיקי שיער מאיזור אחר בגוף אל הקרקפת. אולם הטכניקה הינה שונה מאוד. מדובר על השתלה שנעשית בעזרת מכשיר שנקראה עט שתלים (עט צ’וי), ובקצה שלה מחט חלולה. בעזרת המכשיר, הזקיק עובר ישירות מהאיזור התורם אל הקרקפת. זאת בשונה משיטת ה – FUE, שם למעשה שיטת ההשתלה היא שונה ביצירה של מעין תעלות – תעלות בראש והשתלת הזקיקים שם.

השתלת שיער STRIP

זוהי שיטה נוספת מבין שלוש השיטות להשתלת שיער. השם המוכר של השתלה זו הוא FUT. מדובר על השיטה הותיקה ביותר מבין שלוש השיטות להשתלת שיער. היום השיטה הזו פחות מומלצת, דווקא כיוון שהיא הותיקה ביותר, ונושאת בחובה טכנולוגיה ותיקה יותר. בשיטה זו, מסירים רצועת עור דקה מהקרקפת, אליה מושתלים זקיקי השיער מהאיזור התורם. אותה חתיכת קרקפת עם זקיקים נתפרת חזרה אל הראש והיא מפיצה את השיער בקרקפת.

מומחים ממליצים

אם הגעתם לכאן כנראה שאתם מתעניינים בהשתלת שיער ואנו מקווים כי השתכנעתם. קיימות היום שלוש שיטות להשתלת שיער, כאשר שתיים מהן נפוצות מאוד בישראל. כבר לא צריך לטוס לחו”ל כבעבר (טורקיה היה יעד פופולרי למטרה זו), אלא להישאר כאן בארצנו עם המומחים הטובים בעולם והטכניקות המתקדמות ביותר.
לקריאה נוספת על השתלת שיער בישראל חוות דעת וכל מה שחשוב לזכור תוכלו לקרוא כאן. באיזה מהשיטות להשתלת שיער כדאי לבחור? פנו אלינו והתייעצו עם המומחים שלנו. המומחים יאבחנו את הראש שלכם ביחד עם זקיקי השיער ויתאימו עבורכם את השיטה הנכונה ביותר. כל זאת במעקב צמוד ומקצועי. יש היום דרכים קלות ובטוחות להחזיר לכם את השיער השופע, את החיוך והברק, אז אל תהססו!

עוד מאמרים שיעניינו אותך