בלוג > קטגוריה: השתלות שיער

ניתוח השתלת שיער – צמיחה טבעית ואסתטית

ניתוח השתלת שיער – צמיחה טבעית ואסתטית

ניתוח השתלת שיער הוא הליך כירורגי חדשני המשמש לשיקום צמיחת שיער באזורים בקרקפת בהם השיער אבד או הפך דליל עם השנים. ניתוח מסוג זה כולל קצירה של זקיקי שיער בריאים מאזור אחד של הקרקפת והשתלה שלהם לאזור המקריחים בקרקפת. הזקיקים המושתלים מסוגלים להצמיח מתוכם שערות חדשות, ומעניקים מראה אסתטי של שיער מלא וטבעי. ניתוח השתלת שיער יכול לשמש לטיפול בהתקרחות גברית ונשית כאחד, כמו גם בסוגים אחרים של אובדן שיער כמו התקרחות אלופציה אראטה (התקרחות נקודתית) או אלופציה טוטאליס (התקרחות מוחלטת). מדובר בפתרון יעיל לשיקום שיער שאבד או דליל, ויכול לספק תוצאות ארוכות טווח כאשר הוא מבוצע בקליניקה או מרפאה מקצועית על ידי רופא מוסמך. 

אז מהו ניתוח השתלת שיער? באילו טכניקות הוא מתבצע ולמי הוא מתאים בעיקר? המדריך המלא מחכה לכם כאן עם כל התשובות הרלוונטיות שרציתם לדעת.

מה זה ניתוח השתלת שיער?

ניתוח השתלת שיער הוא הליך כירורגי הכולל העברה של זקיקי שיער מאזור תורם בגוף או באחורי הראש והשתלתם לאזורים המקריחים בקרקפת. ההליך החדשני משמש לטיפול בהתקרחות ומתבצע בקרב גברים ונשים כאחד. במהלך הניתוח, כירורג מומחה לרפואה אסתטית ושיקום השיער לוקח זקיקי שיער בריאים מאזור תורם בגוף או בקרקפת ומשתיל אותם לאזורים שנוצר בהם דילול של השיער או התקרחות. לאחר מכן השערות המושתלות צומחות באופן טבעי במיקום החדש שלהן ומספקות מראה שיער מלא ועבה יותר. ניתוחי השתלת שיער מתבצעים כבר כמה עשורים, אך הפכו לפופולריים יותר ויותר בשנים האחרונות ככל שהטכנולוגיה בתחום שיקום השיער התקדמה והשתפרה. ההליך החדשני מאפשר להעניק למטופלים צמיחת שיער מחודשת בקרקפת, עם מראה טבעי ומינימום צלקות או אי נוחות. 

לאילו מקרים ניתוח השתלת שיער מיועד?

ניתוח השתלת שיער צובר פופולריות רבה בשנים האחרונות ונחשב לאידאלי עבור אלו מכם אשר מחפשים לשקם את השיער שלכם במצבים של נשירת שיער והתקרחות. ההליך מעניק תוצאה מרשימה, משפר את רמת הצפיפות של השיער הקיים, מצמיח שיער במקומות בהם הזקיקים לא פעילים ומאפשר למלא את הקרקפת בצמיחה טבעית של שיער בריא וצפוף. 

איך ניתוח השתלת שיער מתבצע?

קיימות היום מספר שיטות חדשניות לביצוע ניתוח השתלת שיער. ההליך החדשני יכול להתבצע באמצעות טכניקת חילוץ יחידת זקיקים (FUE), שיטת ספיר (Sapphire), או השתלת שיער ישירה (DHI). שלושת השיטות החדשניות הללו כוללות הסרה קפדנית של זקיקי שיער בודדים מהאזור התורם והשתלה שלהם לאזורים הייעודיים בקרקפת, בהם הם יתחילו לצמוח באופן טבעי. ניתוח השתלת שיער הוא הליך כירורגי המשמש לשיקום טבעי של צמיחת השיער באזורים שנפגעו מהתקרחות או דילול. הניתוח בשיטות החדשניות נחשב לאפשרות הבטוחה והיעילה ביותר שקיימת היום לטיפול בנשירת שיער והתקרחות, והוא מתאים לגברים ונשים כאחד. כל מרפאה או קליניקה אשר מתמחה בביצוע הניתוח עובדת בצורה שונה. בהתאם לכך, גם השיטות בהן הקליניקה תשתמש יהיו שונות, אם זה באופן פיזור הזקיקים, שרטוט הקו, השירותים הנלווים וכדומה. כדי שתכירו את ההליך המתקדם הזה קצת יותר לעומק, להלן פירוט בנוגע לכל אחת מהשיטות שציינו כאן.

השיטות הפופולריות ביותר לביצוע השתלת שיער הן:

שיטת Sapphire

שיטת ספיר מתבצעת באמצעות אזמל ייחודי אשר עשוי מאבן ספיר, מה שמאפשר ליצור חריצים עדינים בקרקפת במקום חורים עגולים ולהחדיר לתוכם את זקיקי השיר בעדינות עם מינימום הצטלקות. ההבדל המרכזי בין שיטה זו לשיטת FUE עליה היא מבוססת, נעוץ בסוג האזמל בו נעשה שימוש במהלך הניתוח ליצירת החריצים. הטכניקה בה השיטה מתבצעת מאפשרת להגיע להחלמה מהירה ולהתחיל בתהליך צמיחת השיער מהר יחסית.

שיטת FUE

שיטה זו לביצוע ניתוח השתלת שיער נחשבת לאחת הפופולריות והיעילות ביותר שקיימות היום, ונהוג להשתמש בה ברוב הקליניקות בארץ ובעולם. FUE הוא ראשי תיבות של Follicular Unit Extraction באנגלית ומהווה פתרון אולטימטיבי למצבים של אובדן שיער והתקרחות בקרקפת, גם במקרים בהם ההתקרחות הינה טוטאלית (מלאה). השיטה מתבצעת על ידי לקיחת זקיקי שיער חיים מאזור תורם עשיר בזקיקי שיער עמידים ובריאים והעברתם לאזורים קירחים או דלילים בקרקפת. תקופת ההחלמה מהניתוח בשיטה זו אורכת כ-6 שבועות עד להחלמה המלאה ולאחר מכן זקיקי השיער מתחילים בפעולתם המחודשת ומצמיחים שיער טבעי וחזק.

שיטת DHI

שיטת DHI היא אחת השיטות הפופולריות ביותר בארץ ובעולם לטיפול במצבים של התקרחות מקומית. השתלת שיער בשיטה זו מתבצע על ידי קצירה של זקיקי שיער חיים הנלקחים מהאזור התורם ולאחר מכן העברה שלהם לתוך מכשיר דמוי עט ייחודי במטרה להחדיר אותם באמצעותו לקרקפת. העט המיוחד נקרא “צ’וי” ומאפשר לכירורג להכניס את המחט פעם אחת לעור הקרקפת, מה שמאפשר לקבל החלמה טובה יותר. בשונה מטכניקות אחרות לביצוע הניתוח, בשיות DHI אין צורך ביצירת של חורים או חריצים כדי להכניס לתוכם את זקיקי השיער. שיטה ייחודית זו נחשבת למתאימה בעיקר במצבים של התקרחות מקומית ופחות מתאימה במצבים של התקרחות מלאה.

כמה זמן לוקח לשיער לצמוח אחרי השתלת שיער?

תהליך ההחלמה ומשך הזמן שלוקח לשיער לצמוח לאחר ניתוח השתלת שיער יכולים להשתנות באופן משמעותי ממטופל למטופלת שעוברים אותו, בהתאם לגורמים שונים. הזמן שלוקח לצמיחת השיער המושתל להופיע תלוי בשיטה שבה נעשה שימוש, במצב הבריאותי של המטופל/ת, במצב האזור התורם וזקיקי השיער החיים, במידת ההתקרחות ובעוד גורמים נוספים. כדי שתוכלו לקבל את התוצאה הטובה ביותר, חשוב לעבור את הניתוח בקליניקה או מרפאה מקצועית לשיקום השיער והשתלות שיער בלבד. ההליך הינו כירורגי ודורש רמת מיומנות גבוהה, ולכן יכול להתבצע רק על ידי רופא מומחה ומנוסה לרפואה אסתטית והשתלות שיער. בנוסף לכך, על מנת שתוכלו למקסם את התוצאות של הניתוח שלכם, חשוב להישמע להנחיות הרופא המומחה שלכם והצוות הרפואי המטפל ולבצע אותן באופן מדויק. החלמה טובה תוביל לתוצאות מיטביות ותסייע לזקיקי השיער החדשים שלכם בצמיחה המחודשת והטבעית של השיער בקרקפת. 

לסיכום

השיער שעל ראשינו בעל השפעה רבה על המראה החיצוני והן על הדימוי האישי שלנו וביכולתו לשנות את המראה הכלל מקצה לקצה. התקרחות היא תופעה שכיחה המתרחשת בקרב אחוז גבוה מהאנשים, לעיתים גם בגילאים צעירים יחסית כמו סוף שנות ה-20 לחיים. ניתוח השתלת שיער הוא הפתרון היעיל ביותר שקיים היום לאנשים אשר סובלים מהתקרחות או צורות אחרות של נשירת שיער, עם תוצאות דרסטיות ומרשימות. ההליך כולל לקיחת זקיקי שיער בריאים מאזור אחד של הגוף והשתלתם ישירות באזורים המקריחים או המדוללים בקרקפת. הניתוח החדשני מתבצע במטרה לחדש ולהמריץ את צמיחת השיער החדש בקרקפת ומעניק למטופלים שיער מלא וצפוף בעל מראה טבעי לשנים ארוכות. 

עוד מאמרים שיעניינו אותך