בלוג > קטגוריה: כללי

מה זה PRP: כל מה שרציתם לשאול על הטיפול לשימור שיער

מה זה prp

מה זה PRP? סובלים מנשירת שיער וניסיתם כבר כל תוסף ומתודה שיש על כדור הארץ להחזרת הצמיחה?  יש לכם רעמת שיער מכובדת, אך המחשבה כי אולי תאבדו אותה בעתיד משתקת אתכם בלילות?

אל דאגה! יש שחקן חדש בעיר לטיפול בנשירת השיער ושימורו על הקרקפת. השיטה הוכחה מדעית כמעודדת את צמיחת השיער, ויש לה יתרונות רבים. תרצו לשמוע עוד? קראו את המאמר הבא.

איך השיטה קשורה לשיער ולקרקפת?

המונח הלועזי PRP מתייחס ל”פלזמה עשירה בטסיות”. אנחנו לא נלאה אתכם במושגים רפואיים, אך בקצרה ה- בטיפול PRP לוקחים את הדם של המטופל (אל דאגה – מדובר בהליך פשוט במיוחד, כמו בדיקת דם). לאחר מכן מכניסים את הדם לתוך מכונת צנטריפוגה. המכונה מפרידה בין מרכיבי הדם (טסיות, פלזמה, טרומבוציטים ועוד). לאחר עשר דקות, מזריקים את הנוזל המופרד שהתקבל, כלומר את הפלזמה העשירה בטסיות לקרקפת.

כדי להבין טוב יותר מה זה PRP חשוב לדעת את התפקיד שממלאות טסיות הדם בהגנת על הגוף שלנו. הרחבה על מהם טיפולי PRP ולמה הם חשובים תוכלו לקרוא כאן.

טסיות דם הן מרכיב בדם. הדם כולל חומרים רבים, כגון תאי דם אדומים ולבנים וכאמור טסיות. כאשר אדם סובל מחתך או פצע, טסיות הדם מתקבצות יחד וזורמות למקום הדימום. הן מתחילות את תהליך הריפוי במקום. מחקרים הוכיחו שפעולת הזרקה של טסיות דם מרוכזות לאזורים פגועים בגוף יכולה להאיץ את הריפוי. זריקות ה-PRP בשימוש לא רק בקליניקות אסתטיקה.  גם אצל מנתחים אורתופדים, שיזריקו PRP על מנת לטפל בפציעות ספורט שונות.

אוקיי, אבל איך זה קשור לשיער? טוב ששאלתם! סוגים מסוימים של נשירת שיער נגרמים על ידי נזק לזקיקי שיער. לכן ע”י הזרקת PRP לקרקפת לטיפול בהתקרחות ניתן לשפר את איכות ועובי השיער. ה-PRP מוזרק ברמת הדרמיס, מה שממריץ את הזקיקים לשיקום. התוצאה? שיער איכותי, יפה וצעיר יותר. כמובן גם שימור השיער במצב האופטימלי שלו (במידה ומדובר בטיפול מניעתי).

מהם היתרונות של טיפול PRP?

כאמור, הטיפול משפר את צמיחת השיער – ולכן הוא מומלץ לאנשים שלא רוצים לעשות השתלת שיער.  בנוסף, הוא מומלץ לאלו שעברו השתלת שיער ורוצים לקצר את זמן צמיחת השיער לאחר ההליך.

כמו כן, טיפולי PRP מקדמים את התאוששות השיער בתקופה שלאחר הלידה, בו נשים רבות סובלות משינויים הורמונליים שמובילים לנשירת שיער. יתרון מצוין של הטיפול הוא שאין לו תופעות לוואי והוא אינו גורם לאלרגיות. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהטסיות מגיעות מגופו של המטופל עצמו, מה שמבטל את האפשרות כי הגוף יידחה אותן.

יתרון נוסף של טיפול ה-PRP הוא שמדובר בהליך, פשוט, נטול כאבים כמעט – שניתן לבצע ללא צורך בהרדמה מקומית.

שאלות נפוצות בקשר לטיפול PRP

מתי מתחילים לראות את התוצאות? רוב המטופלים רואים שיפור בעובי וצפיפות השיער לאחר חודש.

כמה טיפולים צריך לעשות? כמו כל הטיפולים הרפואיים, כמות המפגשים תלויה במטופל. לכן, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה על מנת לקבוע את מספר הטיפולים הנדרשת ולהעריך את את מידת ההתקרחות ומהירות נשירת השיער.

האם מדובר טיפול ארוך טווח? בדרך כלל, על מנת לראות תוצאות, טיפול PRP נדרש אחת לשלושה חודשים – במיוחד במהלך השנה הראשונה לאחר השתלת שיער, כדי להאיץ את ההחלמה ולשפר את התוצאות. משם, רצוי לבצע טיפול תחזוקה אחד או שניים מדי שנה לאחר שהושגה שליטה על נשירת השיער, שכן התוצאות נשמרות בדרך כלל בין 6 ל-12 חודשים.

מה ניתן לצפות אחרי השלמת סדרת הטיפולים? לאחר מספר טיפולי PRP, ניתן להבחין כי השיער מתחיל להראות עבה וצפוף יותר, ההתקרחות והדלילות מפסיקה, קו השיער מתחיל להתמלא, והכי חשוב – הביטחון העצמי עולה בהדרגה. אסור לשכוח את חשיבות השיער למראה שלנו, ועל כן לבריאות הנפשית!

לסיכום – אנחנו מקווים שהצלחתם להבין קצת יותר על טיפול ה-PRP. מדובר בפלא של ממש – טיפולי PRP משתמשים בנוזלים של הגוף שלכם עצמכם, על מנת להבריא ולהחיות את זקיקי השיער. לא מדובר בהתערבות חיצונית, אלא זירוז של הליך ביולוגי אשר מתרחש מעצמו בתוך גופכם – ועל כן מתאים גם עבור המתנגדים הגדולים לכימיקלים והרפואה המערבית.

עוד מאמרים שיעניינו אותך