בלוג > קטגוריה: כללי

מה הגיל המתאים להשתלת שיער?

גיל להשתלת שיער

השתלת שיער היא הליך רפואי פשוט שמבוקש כיום על ידי גברים רבים בכל רחבי העולם וגם כאן בארץ. הרצון להשיג שיער שופע ומלא הוא משאת נפש של רבים, בעיקר אלו שאין להם שיער. לאחרונה עולה שאלת הגיל המתאים לביצוע ניתוחי השתלת שיער. אין תשובה אחידה לשאלה מה הגיל המתאים להשתלת שיער? עם זאת ישנם מחקרים המראים על יעילות גוברת בטיפול לאחר גיל 20.  יש כאלו האומרים אף יותר. 

מהי השתלת שיער?

השתלת שיער היא פעולה רפואית כירורגית שמשתמשת באזורים עשירים בשיער ומעתיקה אותם בצורה מבוקרת לאזורים בהם השיער דליל. הפעולה עצמה היא כזאת הנדרש הליך רפואי מסודר לביצוע שלה. השתלת שיער הינה הליך המקובל בעולם מזה שנים רבות. בשנים האחרונות ישנה פריחה מקצועית וטכנולוגית של תחום השתלת השיער. למעשה, שיפור הטכנולוגיה לכדי יצירת אפשרויות חדשות ומגוונות לביצוע השתלת השיער הפכו את ההליך לפשוט ובטוח. השתלת השיער באופן כללי איננה מורכבת. היא מתבצעת בעזרת הרדמה מקומית של אזור הקרקפת ותהליך ההחלמה שלה אורך מספר ימים. התהליך עצמו מסתיים תוך חצי שנה עד שנה. בתקופה זו,  נקלט השיער החדש באזור הרצוי בקרקפת. באופן עקרוני אין הגבלת גיל להשתלת שיער, אולם לרוב מומלץ להמתין שהגוף והקרקפת יסיימו את הגדילה שלהם. חשוב אם כן לבחור מרכז רפואי מיומן שיקטין את החשש לשאלה  האם השתלת שיער תמיד מצליחה?

איך מתבצעת השתלת שיער?

השתלת השיער כאמור היא הליך רפואי לכל דבר ועניין וחשוב להבין את התהליך עצמו המרכיב את כלל הטיפול של השתלות השיער. יש לכך מספר שלבים שחשוב להכיר ולהבין אותם.

  • השתלת שיער מתבצעת על ידי רופא כירורג מוסמך המתמחה בטיפולים אסתטיים ומלווה אותו צוות מסייע מקצועי.
  • ההשתלה מתחילה בפגישת הכרות ובדיקות להבנת הבעיה וקביעת דרך הטיפול. זאת נקבעת על ידי הרופא המטפל.
  • הניתוח עצמו מתרחש בקליניקה מסודרת המנוהלת על ידי הרופא המנתח.
  • במהלך הניתוח מתבצעת הרדמה מקומית של אזור הקרקפת שבו תתבצע הפעולה.
  • הרופא המטפל יסיר חלקי עור עשירים בזקיקי שיער סמיכים וישתול אותם באזורים הדלילים לטובת כיסוי איכותי יותר.
  • לאחר סיום הטיפול יועבר המושתל להתאוששות ראשונית, לעיתים יש אפשרות לתחושת כאב קלה, אך לא משמעותית.
  • לאחר מכן יצטווה המטופל לנוח מספר ימים ספורים בביתו ולאחר מכן ישוב לשגרת חייו.
  • תהליך קליטת השיער וצמיחתו מחדש ימשך לאורך של עד שנה מיום הניתוח.

מה הגיל המתאים להשתלות שיער?

כפי שצוין עוד קודם, אין גיל המוגדר כגיל להשתלת שיער. אין בטיפול זה שאלה של כן או לא. כמעט בכל גיל יש אפשרות לבצע טיפול בנשירת שיער בעזרת טיפולים מותאמים ואין התנגדויות רפואיות לטיפול בגיל מסוים. הטיפול מתבצע באמצעות ניתוח שבו נלקח שיער סמיך מאזור מסוים בראש ומושתל באזור שסובל מהתקרחות. ההשתלה ניתנת לביצוע בכל גיל.

יחד עם זה,  מחקרים מראים שיעילות הטיפול לפני גיל 20 – 23 היא מופחתת. לכן, גם הרופאים וגם המטופלים יעדיפו להמתין להתבגרות המטופל לטובת מיקסום הטיפול.  אם יש דרישה או צורך הטיפול יתבצע גם לצעירים. הטיפולים להשתלת שיער בגיל צעיר אפשריים, אך יעילותם פוחתת יחסית לגברים בגילאים מאוחרים יותר. ההמלצות המקובלות בעולם כיום מדברות על כך שעדיף להמתין לגילאים 22-24 לטובת ביצוע הליך ההשתלה. ישנם אף רופאים המדברים על כך שהיעלות מגיעה לשיא אחרי גיל שלושים. הדבר נובע מכך שבגילאים צעירים יותר הקרקפת עדיין פעילה בצמיחה שלה. בגילאים מבוגרים ההשתלות הן יעילות ונקלטות בצורה טובה.  אף בקרקפות מבוגרות יותר נרשמת הצלחה כל עוד הטיפול בוצע במקצועיות הנדרשת.

עוד מאמרים שיעניינו אותך