בלוג > קטגוריה: השתלות שיער

מה אסור לעשות אחרי השתלת שיער?

עשה ואל תעשה לאחר תהליך השתלת השיער

אחד הפתרונות היעילים והטובים ביותר שקיימים היום למצבים של נשירת שיער, התקרחות ואובדן שיער בקרקפת הוא ללא ספק ניתוח השתלת שיער. מראה השיער יכול לשנות את כל המראה הכללי באופן דרסטי והוא משפיע על המראה החיצוני והתחושה הפנימית של אנשים רבים במידה רבה. השתלת שיער היא הליך כירורגי מתקדם ופורץ דרך המתבצע בשיטות חדשניות. ההליך כולל קצירה של זקיקי שיער בריאים מאזור תורם בגוף והשתלתם לאזורים בקרקפת בהם קיים אובדן של שיער. הניתוח החדשני מאפשר למטופלים הסובלים מאובדן שיער והתקרחות “להחזיר את הזמן לאחור” וליהנות שוב משיער מלא ושופע. על מנת שהתוצאות המרשימות של השתלת שיער יישמרו היטב לטווח הארוך, חשוב לדעת מה אסור לעשות אחרי השתלת שיער.

במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי לגבי מה אסור לעשות אחרי השתלת שיער. טיפים, המלצות, עשה ואל תעשה – הכל כבר מחכה לכם כאן.

מהי השתלת שיער ולמי היא מיועדת בעיקר?

השתלת שיער הינה הליך כירורגי הכולל קצירה של זקיקי שיער בריאים מאזור אחד בגוף והעברתם לאזורים בקרקפת בהם נוצרה עם הזמן הידלדלות או התקרחות. מדובר בפתרון קבוע ויעיל למצבים של נשירת שיער והתקרחות על ידי שיקום השיער הטבעי. השתלות שיער מיועדות בעיקר לאנשים שחווים התקרחות גברית או נשית, אך הן מתאימות גם לסוגים אחרים של נשירת שיער. ניתוח זה מאפשר להחזיק את זקיקי השיער לאזורים בקרקפת שהתקרחו עקב גנטיקה, מצבים רפואיים או גורמים אחרים. הניתוח מתבצע בשיטות חדשניות עם תוצאות מרשימות ומינימום הצטלקות. ההליך הייחודי מאפשר לאנשים שחווים התקרחות או דילול שיער לשחזר את מראה השיער המלא והשופע שהיה להם בעבר. התוצאות של השתלת שיער מוצלחות, קבועות ובעלות מראה טבעי.

מה כרוך בניתוח השתלת שיער?

ניתן לבצע ניתוח השתלת שיער באזורים בקרקפת בהם השיער נעלם עם השנים, כאשר האזורים השכיחים ביותר הם בעיקר הפדחת והמפרצים. הכירורג המומחה יוצר קו שיער חדש וממלא את הקרקפת בזקיקי שיער חיים אשר מהם יצמח שיער מלא, צפוף ושופע. הניתוח החדשני מתבצע היום בשיטות מתקדמות כמו FUE או DHI וכולל שימוש בזקיקי שיער טבעיים הנלקחים מהגוף של המטופל או המטופלת עצמם אשר עוברים את ההליך. זקיקי השיער נקלטים באופן מיטבי בקרקפת ומאפשרים למלא אותה בצמיחה מחודשת וצפופה של שיער בריא וחזק בתום מספר חודשים.

מה אסור לעשות אחרי השתלת שיער?

לאחר ניתוח השתלת שיער לעיתים קרובות יכולות להופיע תופעות לוואי קלות ושכיחות כמו אדמומיות ורגישות. הקרקפת עשויה להיות מעט רגישה ואסור לגעת בה אחרי הניתוח, שכן זקיקי השיער המושתלים הם עדיין חלשים ועדינים מאוד. על מנת שתוכלו לשמור על תוצאות ההשתלה שלכם באופן מיטבי, חשוב שתכירו מה אסור לעשות אחרי ניתוח השתלת שיער. מעבר לכך, להחלמה מיטבית וקבלת תוצאה אולטימטיבית, יש למלא במדויק אחר כל ההנחיות של הרופא המנתח שלכם. ההוראות שתקבלו אחרי שאתם עוברים ניתוח השתלת שיער יסייעו לכם לקבל מידע חשוב לטיפול המיטבי לאחר ההשתלה שלכם. הרופא המומחה יכול לספק לכם את כל הפרטים הרלוונטיים אחרי הניתוח שלכם, כגון תהליך הריפוי הצפוי, אמצעי זהירות שיש לנקוט וגם לאיזו תוצאה אתם יכולים לצפות. חשוב שתדעו מה עליכם לעשות וממה יש להימנע ותכירו את כל הצדדים.

להלן כמה מהדברים שאסור לעשות אחרי השתלת שיער:

לא לגעת או לשפשף את הקרקפת 

במשך 3 הימים הראשונים לאחר השתלת שיער בקרקפת אסור לגעת באזור בכלל. אין לשפשף אותה וכמו כן גם אסור להרטיב את האזור בכלל. חשוב להימנע לגמרי מכל מגע של מים או חומרים אחרים. בתום הימים הראשונים תוכלו לשטוף את הקרקפת שלכם בעדינות רבה רק על ידי שמפו טיפולי והיפואלרגני עליו הרופא המומחה ימליץ לכם. בשבועיים הראשונים יש להימנע לחלוטין מתכשירים כלשהם לשיער ואין להשתמש בג’ל, קרמים או סרומים.

אין לשתות אלכוהול ולעשן

ב-5 הימים הראשונים אחרי השתלת שיער וגם לפניה אסור לשתות אלכוהול ולעשן בכלל. עישון של טבק המכיל ניקוטין ושתייה של אלכוהול מכל סוג שהוא (גם בירה) מובילים למצב של דילול הדם, מה שיכול לגרום לדימום יתר, להשפיע על התוצאות של הניתוח ולהאט את תהליך ההחלמה.

חבשו כובע מיוחד מהמרפאה

במהלך השבוע הראשון אחרי ניתוח השתלת שיער תתבקשו לחבוש על ראשכם כובע מיוחד שתקבלו מצוות המרפאה שלכם. אסור לחבוש כובעים מאף סוג אחר חוץ מזה שתקבלו לאחר הניתוח, משום שהכובע ייעודי וסטרילי ומיועד לחבישה אחרי ניתוח מסוג זה.

הימנעו מפעילות גופנית או הזעה

במהלך השבועיים הראשונים של תקופת ההחלמה מניתוח השתלת שיער אסור לעסוק בשום סוג של פעילות ספורטיבית או לבצע מאמץ גופני כלשהו. פעילות ספורטיבית מואצת עלולה לגרום לזיהום או דימום בעקבות הפרשה של זיעה בקרקפת, בה זקיקי השיער המושתלים עדיין עדינים וחלשים מאוד. ספורט גם ממריץ את הדם ולכן יש להימנע מכך לחלוטין במהלך תקופת ההחלמה מהניתוח.

מה קורה בתום תקופת ההחלמה מהשתלת שיער?

בתום מספר חודשים אחרי שאתם עוברים את ניתוח השתלת השיער שלכם, חשוב להימנע עדיין ממספר דברים חשובים. אסור לשחות בבריכה או בים וחשוב שלא לחשוף את אזור הקרקפת לשמש ישירה. כמו כן, אין להיכנס לסאונה או לעשות מקלחות אדים חמות, או כל דבר שיכול להרחיב את כלי הדם שלכם. בחודשים הראשונים אחרי הניתוח אסור להסתפר ויש להימנע מתכשירים לשיער חוץ מתכשירים טיפוליים שהרופא ימליץ עליהם. לשמירה מיטבית על תוצאות ההשתלה שלכם בתום תקופת ההחלמה, חשוב להיצמד להוראות שתקבלו מהקליניקה בה אתם עוברים את הניתוח. בנוסף, במהלך חצי השנה הראשונה שלאחר ההשתלה, כשהזקיקים במצב עדין ובתהליך היקלטות בקרקפת, אין לגלח את השיער או לצבוע אותו.

לסיכום

על מנת שתוכלו ליהנות מתהליך ריפוי נכון ותשיגו את התוצאות הטובות יותר מניתוח השתלת השיער שלכם, יש להקפיד על הוראות הרופא המומחה שלכם לאחר ההשתלה. צוות המרפאה יעניק לכם את ההנחיות המדויקות שתצטרכו לפעול לפיהן וינחו אתכם לגבי מה אסור לעשות אחרי השתלת שיער ומה מותר. הניתוח החדשני מעניק תוצאות מרשימות עם שיפור משמעותי לטווח הארון ולכן חשוב לשמור על התוצאות שלו כראוי ולעשות את הכל לפי הוראות הצוות המטפל.

עוד מאמרים שיעניינו אותך