בלוג > קטגוריה: כללי

מהי השתלת שיער לגברים ולנשים ומה ההבדלים?

מהי השתלת שיער לגברים ולנשים

מהי השתלת שיער לגברים ולנשים? מה ההבדלים ביניהם? השתלת שיער נתפסת גם היום כפעולה שמבצעים גברים ברוב המקרים. אמנם תופעת הנשירה קיימת אצל נשים במקביל אך במספרים נמוכים יותר. יש מורכבות שונה בין גברים ונשים, למרות ששיטת הטיפול זהות. אז מהי השתלת שיער לגברים? מהי השתלה עבור נשים ומה ההבדלים ביניהם.

מהי השתלת שיער?

על מנת להבין מהי השתלת שיער לגברים ולנשים, יש להבין מהי השתלת שיער. זהו הליך כירורגי בעיקרו שמטרתו השתלת שיער באזורים בהם השיער דליל או נעלם. העיקרון המנחה של השתלות השיער טמון בכך שלוקחים עור מאזור בו יש שיער סמיך יחסית ומשתילים אותו באזורים בהם השיער דליל יותר. כיום ישנן מספר טכניקות שונות לצורך הטיפול בהתקרחות או כיסוי אזורים אחרים בגוף בשיער. הרעיון העיקרי העומד מאחורי כל טכניקת השתלת השיער הן זהות ברעיון העומד מאחוריהן. יש מגוון דרכים להשגת התוצאה, אך הרעיון הכללי הוא אחיד. מילוי אזורים דלילים בשיער מחלקי עור מלאים יותר בשיער. חשוב להבין, השתלת שיער הינה הליך כירורגי לכל דבר ועניין ומבצעים אותו רופאים מומחים. התהליך דומה לטיפול בפצעי עור בהם לוקחים עור מחלקי גוף נסתרים על מנת לכסות על פצעים קשים באזורים חשופים בעור. ההליך הרפואי עצמו מתקיים בהרדמה מקומית ואיננו כואב בדרך כלל. פירוט מלא על תהליך השתלת שיער ניתן לקרוא כאן.

מהי השתלת שיער לגברים?

השתלת שיער לגברים היא כפי שהוזכר טיפול כירורגי המתבצע עבור גברים הסובלים מתופעת התקרחות. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית. בתהליך ההשתלה מועבר שיער מאזור סמיך בשיער לאזור דליל בשיער, לרוב העברה מתבצעת מאזור הקרקפת. ההשתלה מתבצעת כך שהשיער מתחיל לצמוח במיקום החדש באופן טבעי לאורך המשך החיים של המטופל. היות שהטיפול מתבצע בהרדמה מקומית, הסיכון הרפואי במהלכן נמוך מאד. השתלות השיער עברו שיפורים טכנולוגיים ורפואיים בעלי חשיבות גדולה החל מסוף שנות ה90 של המאה הקודמת.  אם בעבר למרות העברת שיער מאזור לאזור עדיין המראה היה לא טבעי ולא אחיד. כיום השתלות השיער מבוצעות ברמה גבוהה שקשה מאד להבחין בכך שבוצעה השתלת שיער.

מהי השתלת שיער לנשים?

בעוד שאובדן שיער עבור גברים היא תופעה ידועה ומדוברת, הרי שתופעת השתלת השיער לנשים היא פחות ידועה ומדוברת, אך בכל זאת קיימת. עבור נשים, ההתמודדות עם התקרחות ואיבוד שיער היא שונה לחלוטין. בעוד שאצל גברים מדובר על תופעה שאפשר להתמודד איתה, אצל נשים איבוד שיער נובע לרוב עקב שינויים גופניים דוגמת שינוי הורמונאלי, טיפולים שונים או לחץ נפשי. עבור נשים זוהי תופעה המלווה בחוסר נעימות ולא אחת אובדן תחושת הנשיות המובילה לא אחת להערכה עצמית נמוכה. נשים רבות מתמודדות עם העניין בסתר ולא משתפות את הסביבה בבעיה זאת. כיום התחליף הנפוץ ביותר לנשים הוא עדיין פאות משיער סינטטי שלא משוות לשיער מראה אמיתי. אצל נשים ביצוע השתלת שיער מצריך הוצאה של כמות זקיקים גבוהה, בין 2500 – 3500 זקיקים, זה משתנה על פי הדלילות של השיער באזור. התהליך עצמו נמשך סביב שש שעות ללא כאבים מיוחדים בהרדמה מקומית. במקרה של כאב או חשש אפשר לעשות שימוש גם בחומרים מטשטשים.

מה ההבדל בין נשים לגברים?

חשוב וכדאי להבין שמדובר על השאלה מהי השתלת שיער לגברים ולנשים לא מדובר על תהליכים רפואיים שונים. אין תהליך שונה בביצוע השתלת שיער לגברים או לנשים. מה כן משתנה? משתנים העובדות הביולוגיות והפיזיולוגיות בין גברים ונשים המוצאים את הביטוי שלהם בצורות שונות.

  • תפיסת הבעיה – כיום רוב הגברים מקבלים את עניין ההתקרחות בטבעיות, כגזירת גורל ופועלים לטפל בה, לרוב ללא משקעים או בעיות. אצל נשים הנושא מורכב יותר והן מחפשות פתרונות שונים כל העת החל בפאות ועד תוספות שיער סינטטיות. בנוסף לכך נשים רבות יכולות לראות בבעיה של נשירת השיער במקור לבעיה נפשית וירידת הדימוי והערך העצמי.
  • הסיבה לבעיה – בעוד אצל גברים תופעות הנשירה הן טבעיות, לרוב כתוצאה של גנטיקה, נשים סובלות לרוב מנשירת שיער עקב בעיות בריאות, שינוי הורמונלי ועוד.
  • שיטות הטיפול זהות, אך אצל הגבר זה פשוט יותר. אצל האישה ההליך מלווה בקושי מסוים.
  • האזור התורם של הגבר עשיר יותר מזה של האישה, לכן ביצוע ההשתלה נוח יותר אצל גברים לעיתים קרובות.
  • שיטת האזור התורם תתאים לגברים, זאת לרוב בשל מבנה פיזיולוגי שונה של הקרקפת. שיטה זו תתאים פחות לנשים בשל הפיזור הדליל על כל הקרקפת.
  • אצל הגבר מדובר על הליך פשוט, כמעט ללא סיכונים רפואיים. אצל אישה יכולות להיות בעיות רפואיות שישללו השתלה.

עוד מאמרים שיעניינו אותך