בלוג > קטגוריה: כללי

כמה זמן לוקחת החלמה מהשתלת שיער?

החלמה מהשתלת שיער

נשירת שיער היא תופעה רווחת באוכלוסיה בעיקר בקרב גברים. כיום, בעידן בו מתפתחת מאוד המגמה של השתלת שיער – רבים מתעניינים בתוצאות הטיפול ובתהליך המוביל אליו. אחת השאלות הנפוצות היא כמה זמן לוקחת החלמה מהשתלת שיער. שאלנו את המומחים בתחום וחזרנו עם תשובות מדויקות ומפורטות. החלמה מטיפול השתלת שיער: כל מה שרציתם לדעת.

השתלת שיער – מה כולל התהליך?

השתלת שיער הינה הליך כירורגי-אסתטי המתבצע במטרה להוסיף שיער באזורים מהם נשר שיער בגוף האדם. טכניקת השתלת שיער כוללת הסרה של רקמות עור המכילות זקיקי שערות או זקיקי שערות בודדים מאזור אחד בגוף האדם וייבוא לאזור אחר. טכניקה זו נפוצה בעיקר בטיפול בתהליך התקרחות בקרב גברים.  בתהליך מיובאים רקמות שיער הכוללות זקיקים מהחלק האחורי בקרקפת לחלק הקדמי.

האזורים המשתתפים בהליך השתלת שיער

האזורים השותפים בתהליך הם:

  • האזור התורם – מאזור זה נלקחות רקמות עור עם זקיקי שיער.
  • האזור המושתל – האזור שבו התרחש תהליך ההתקרחות ובו משתילים את הרקמות שנתרמו מאזור אחר

תהליך ההחלמה לפי אזור

האזור התורם מחלים במהירות יחסית ובתוך 3-4 ימים האזור מחלים לחלוטין עד כי לא ניכר שנלקחו ממנו רקמות לביצוע ההשתלה.
לאחר ביצוע פעולת ההשתלה האזור המושתל יתמלא בגלדים רבים. תוך שבוע ממועד ההשתלה עתידים הגלדים והשערות המושתלות לנשור.

מתי מתחיל לצמוח שיער חדש באזור המושתל?

תהליך מלא של צמיחת שיער חדש באזור המושתל אורך כשנה. אולם כבר  כעבור כ-3 חודשים ניתן להבחין בקווי המתאר של ההשתלה.  תוצאות משמעותיות ניכרות בתוך חצי שנה. כ-50% מהשיער עתיד לצמוח בתקופה זו.

האם צפויה נשירה בשיער המושתל?

לקראת השתלת שיער רבים שואלים האם גם בשיער המושתל עשויה להיות נשירה. שאלה זו מעידה על החשש של הפונים לתהליך השתלה מפני נשירה נוספת. מומחים מתחום השתלת השיער משיבים בשלילה: לא, השיער המושתל לא אמור לנשור. מדובר בתאי שיער עמידים גנטית בפני נשירה ובשל כך הם עשויים ללוות את האדם שנים רבות.

הנשירה המתרחשת בימים הראשונים לאחר ביצוע ההשתלה היא טבעית ואינה מעידה על כישלון הפעולה הכירורגית, מדובר בהליך טבעי המתרחש בו מפנות השערות המושתלות את מקומן ואילו זקיקי השערות נותרים יציבים ברקמה החדשה כשהם מאופיינים ברמת עמידות גבוהה.

איך ניתן להאיץ תהליך החלמה מנשירה שיער?

החלום של כל מושתל הוא ליהנות משיער שופע בתוך פרק זמן קצר. לא ניתן להאיץ את קצב הצמיחה של השיער מכיוון שזהו תהליך טבעי האורך כשנה. עם זאת, באמצעות בחירה במומחה מקצועי להשתלת שיער ניתן למנוע סיבוכים וליהנות מקיצור מקסימלי של הדרך עד לצמיחת שיער יפה ובריא. לדעתנו עדיף לבצע השלת שיער בישראל. להרחבה בנושא קראו את המאמר מדוע עדיף לבצע השתלת שיער בישראל? 5 סיבות חשובות.

בבחירת מרפאת מומחים להשתלת שיער יש לבחון מספר פרמטרים: 

  • ניסיון – חשוב לבחור בכירורג מומחה המכיר את תחום ההשתלות במשך שנים.
  • טכנולוגיות מתקדמות – יש לבחור מרפאה ייעודית הכוללת שימוש בטכנולוגיות השתלה מתקדמות. כיום, השיטה המתקדמת ביותר לביצוע השתלות שיער היא שיטת FUE המשתמשת בפיתוח טכנולוגי מתקדם מהעשור האחרון.
  • תוכנית טיפולית – כירורג מקצועי יבנה תוכנית טיפול ייעודית בהתאם לנתוני המטופל ולמבנה השערות שלו. כאן תהיה חשיבות רבה לתכנון מבנה השיער בהתאם לכיוון השיער, שלבי ההשתלה ורמת הצפיפות של זקיקי השערות. ככל שהתכנון יהיה מדויק ומקצועי יותר כך תהליך ההשתלה וההחלמה ממנו יהיו קלים ומושלמים יותר.

באיזה גיל מומלץ לבצע השתלת שיער לצורך החלמה מהירה?

ניתן לבצע השתלת שיער בכל גיל, אבל מומחי השתלת שיער ממליצים להמתין עם הפעולה מכיוון שלא ניתן לחזות בגיל צעיר מה יהיה דפוס ההתקרחות בהמשך החיים. לפי זה מורכב לבצע השתלת שיער בגילאים צעירים וייתכן כי גם לאחר ההשתלה יהיו אזורים נוספים שיתקרחו ויהיה צורך לחזור על התהליך. מסיבה זו חשוב שנערים עד גיל 22 ימתינו ויבצעו את ההשתלה בגיל מאוחר יותר.

לסיכום

החלמה מלאה מתהליך השתלת שיער אורכת כשנה. עם זאת, תוצאות משמעותיות ניתן לראות כבר 3 חודשים לאחר מועד ההשתלה ו-50% מהשיער יצמח כבר בחצי השנה הראשונה. מומלץ לבחור במומחה מיומן ובעל ניסיון לביצוע ההשתלה על מנת לייעל את הפעולה ולמנוע סיבוכים. השתלת שיער מומלץ לבצע מגיל 22 ומעלה ולא קודם כיוון שלא ניתן לדעת בגיל מוקדם מה יהיה סגנון ההתקרחות בהמשך החיים.

עוד מאמרים שיעניינו אותך