בלוג > קטגוריה: השתלות שיער

טיפול נגד נשירת שיער – לשים סוף לתופעה

מזותרפיה לשיער או השתלת שיער

נשירת שיער היא בעיה שכיחה המשפיעה על אנשים רבים, גברים ונשים כאחד, ברחבי העולם וכאן בישראל. למצבים של נשירת שיער והתקרחות יכולה להיות השפעה משמעותית על ההערכה והביטחון העצמי, מה שמוביל להרגשה פחות אטרקטיבית ופגיעה באיכות החיים, הן בפן האישי והן בפן המקצועי. למרבה המזל, היום קיימים מגוון טיפולים חדשניים ויעילים שיכולים לסייע לכם במאבק בנשירת שיער ואפילו להעניק לכם צמיחת שיער מחודשת עם תוצאות לטווח הארוך. במאמר זה, נדון בכמה מהאפשרויות הכי יעילות שיש היום לטיפול נגד נשירת שיער וכיצד הן יסייעו לכם למגר את התופעה.

מהם הגורמים העיקריים לנשירת שיער?

לפני שאנחנו מתעמקים באפשרויות הטיפול השונות, חשוב להבין את הסיבות שיכולות להשפיע על קצב נשירת השיער ומה גורם לתופעה הזו להתרחש. ישנן סיבות רבות מדוע אנשים עלולים לחוות נשירת שיער והתקרחות בקרקפת, כאשר ההשפעה שלהן משתנה מאדם אחד למשהו. הגורמים המרכזיים אשר משפיעים על נשירה כוללים בעיקר גנטיקה, חוסר איזון הורמונלי, מתח ומצבים רפואיים ספציפיים. כמו כן, גם תרופות וטיפולים מסוימים יכולים להוביל למצבים של נשירת שיער. לאחר שתכירו את הגורמים המרכזיים לנשירת השיער שלכם, אתם יכולים לקבוע מה תהיה אפשרות הטיפול המתאימה ביותר עבורכם. לקבלת אבחון מקצועי של סוג נשירת השיער הספציפי שלכם והגורמים להתקרחות, מומלץ להגיע לפגישת ייעוץ ראשונית בקליניקה המתמחה בשיקום השיער והשתלות שיער אצל רופא מומחה ומנוסה. הרופא יבחן את מצב הקרקפת שלכם, את זקיקי השיער הבריאים ואת הגורמים להתקרחות. הוא ימליץ לכם על הטיפול האידאלי עבורכם ויתאים לכם את הפתרון היעיל ביותר.

אילו טיפולים נגד נשירת שיער הכי יעילים?

נשירת שיער יכולה להיגרם ממגוון גורמים כמו גנטיקה, חוסר איזון הורמונלי, מתח ומצבים רפואיים. תחום שיקום השיער כל הזמן מחפש אחר פתרונות יעילים למצב הלא נעים הזה, והיום ניתן לבחור ממגוון רחב של פתרונות. כמה מהאפשרויות הפופולריות ביותר של טיפול נגד נשירת שיער הן:

טיפול בלייזר בעוצמה נמוכה

טיפול בלייזר בעוצמה נמוכה הוא אפשרות טיפול פופולרית לנשירת שיער. הטיפול מתבצע על ידי שימוש במכשיר לייזר אשר פולט קרני לייזר בעוצמה נמוכה באזור קרקפת. אור הלייזר מסייע להמריץ את צמיחת השיער ומשפר את הבריאות הכללית של זקיקי השיער הקיימים. טיפול בלייזר ברמה נמוכה מתבצע בקליניקה מקצועית ודורש מספר טיפולים לקבלת התוצאות הרצויות.

מיקרופיגמנטציה של הקרקפת

מיקרופיגמנטציה של הקרקפת היא קעקוע קוסמטי על גבי הקרקפת שמטרתו ליצור מראה של שיער קצוץ עם קו שיער מלא. ההליך כולל שימוש במכונת קעקועים מיוחדת כדי ליצור נקודות פיגמנט זעירות על הקרקפת. הנקודות ממוקמות באופן שיוצר אשליה של ראש מלא שיער קצוץ, כך שהשיער שלכם תמיד ייראה מלא. מיקרופיגמנטציה של הקרקפת היא אפשרות טיפול לא פולשנית שניתן לבצע בפגישה אחת ומתאימה לרוב לגברים המעניינים במראה שיער קצוץ. דוגמה קרובה לבית של מישהו שעבר את הטיפול הייחודי שכולנו מכירים הוא אייל גולן, אשר ביצע השתלת שיער לפני הרבה שנים בשיטה מיושנת (FUT) שהותירה צלקת והוא הסתיר אותה בעזרת טיפול מיקרופיגמנטציה.

תרופות נגד נשירת שיער

אחד הטיפולים הנפוצים לנשירת שיער הוא טיפול תרופתי. היום קיימים מספר סוגים שונים של תרופות שיכולות לעזור להאט ואף להפוך את קצב נשירת השיער. התרופות השכיחות ביותר הן בעיקר פינסטריד ומינוקסידיל. פינסטריד היא תרופה לנטילה דרך הפה המשמשת לטיפול בהתקרחות ופועלת על ידי חסימת הייצור של DHT, הורמון שגורם לנשירת שיער. מינוקסידיל לעומת זאת, היא תמיסה למריחה אותה יש למרוח ישירות על האזורים המקריחים בקרקפת. היא פועלת על ידי הגברה של זרימת הדם לזקיקי השיער, מה שעוזר להמריץ את קצב הצמיחה שלו.

טיפול PRP לשיער בפלזמה עשירה בטסיות דם

טיפול בפלזמה עשירה בטסיות דם, או באנגלית טיפול PRP, הוא טכניקת טיפול חדשה יחסית ופורצת דרך בתחום שיקום השיער. ההליך החדשני והמתקדם מתבצע בשיטה ייחודית ועושה שימוש בחומר עצמוני וטבעי. במהלך הטיפול נלקחת דגימת דם קטנה מהמטופל או המטופלת שעוברים את ההליך, ממנה מופרדת שכבה של פלזמה עשירה בטסיות דם. הפלזמה מכילה כמות גבוהה של חלבונים מרוכזים וגורמי גדילה (growth factors) ועל ידי הזרקה שלה לאזור הקרקפת היא מעודדת את הריפוי והגדילה הטבעיים של זקיקי השיער. גורמי הגדילה שנמצאים בפלזמה העשירה בטסיות עוזרים להמריץ את צמיחת השיער ומשפרים את הבריאות הכללית של זקיקי השיער באופן משמעותי. טיפול PRP לשיער הוא אפשרות טיפולית לא ניתוחית עם זמן החלמה קצר יחסית, המסייע לשחזר את צמיחת השיער הטבעית בקרקפת ולעצור את קצב הנשירה.

ניתוח השתלת שיער כטיפול נגד נשירת שיער

אפשרות הטיפול היעילה, הבטוחה והמומלצת ביותר שקיימת היום למצבים של נשירת שיער והתקרחות היא ללא ספק השתלת שיער. מדובר בהליך כירורגי חדשני הכולל קצירה של זקיקי שיער בריאים מאזור תורם בגוף, לרוב מאחורי או מצדי הראש, והשתלה שלהם באזורים המקריחים והדלילים בקרקפת. ניתוח השתלת שיער מתבצע בדרך כלל בהרדמה מקומית, וזמן ההחלמה שלו יכול להשתנות בהתאם למורכבות ההליך, מצב ההתקרחות ומצב המטופל/ת. ניתוח השתלת שיער נחשב היום לדרך הטיפול היעילה ביותר נגד נשירת שיער, המסייעת לשקם את צמיחת השיער באופן מלא וטבעי עם תוצאות ארוכות טווח.

לסיכום

נשירת שיער יכולה להיות חוויה מתסכלת ומעיקה עבור אנשים רבים, גברים ונשים כאחד. בין אם היא נגרמת מגנטיקה, גיל או בעיות בריאותיות אחרות, להתקרחות יכולה להיות השפעה משמעותית על ההערכה האישית והביטחון העצמי. למרבה המזל, בזכות התקדמות הטכנולוגיה בתחום שיקום השיער היום קיימות אפשרויות טיפול נגד נשירת שיער שיכולות לעצור את התופעה. החל מתרופות כמו מינוקסידיל ועד לאפשרויות יעילות יותר כמו ניתוח השתלת שיער, היום כל אדם אשר סובל מנשירת שיער והתקרחות יכול למצוא את אפשרות הטיפול המתאימה ביותר עבורו. הבנה של הגורמים לנשירת השיער שלכם והתייעצות עם רופא מומחה בקליניקה מקצועית יכולים לעזור לכם לקבוע מה יהיה הפתרון הטוב והיעיל עבורכם.

עוד מאמרים שיעניינו אותך