בלוג > קטגוריה: השתלות שיער

טיפול למניעת נשירת שיער – טיפים והמלצות

טיפול למניעת נשירת שיער – טיפים והמלצות

נשירת שיער היא מצב לא נעים המשפיע על אנשים רבים בארץ, עם אחוזים גבוהים שרק ממשיכים לעלות מדי שנה. נתונים סטטיסטיים ממחקרים בנושא נשירת שיער מצביעים על כך שכ-80% מהגברים וכמעט 40% מהנשים יחוו נשירת שיער מסוג כלשהו עד גיל 60. בעבר אנשים לא נותרו אלא להשלים עם התופעה של אובדן שיער. נשים חבשו פאות נוכריות או הצמידו תוספות שיער כבדות, וגברים הסתובבו עם שיער מקריח או גילחו את הראש. היום לעומת זאת, קיימים פתרונות יעילים למצבים של נשירת שיער. התקדמות הטכנולוגיה בתחום שיקום השיער מאפשרת לשחזר את הצמיחה הטבעית שלו עם סוגים שונים של טיפול למניעת נשירת שיער, המבטיחים לשפר את הצמיחה שלו ולחדש אותו עם צפיפות משופרת. אמנם קיימות היום אפשרויות טיפול רבות, אך חשוב להבין אילו מהן הן היעילות והבטוחות ביותר.

במאמר זה ריכזנו עבורכם דרכי טיפול למניעת נשירת שיער והתקרחות. מהי נשירת שיער ולמה היא מתרחשת, אילו שיטות קיימות לטיפול בתופעה ואיזו שיטה היא היעילה ביותר היום.

מהי נשירת שיער ומה גורם לתופעה?

מרבית האנשים מחשיבים שיער מלא ועבה בתור סימן לנעורים ואסתטיקה, בעוד שנשירת שיער קשורה להזדקנות וגיל מבוגר יותר. המצב היום הוא ההיפך ממה שנהוג לחשוב, והמציאות היא שאנשים רבים סובלים מהתופעה הלא נעימה הזו כבר בגילאים צעירים יחסית. נשירת שיער משפיעה לרעה על גברים ונשים כאחד לרוב בגילאי 30-35 פלוס, אך נחשבת לתופעה שכיחה מאוד גם לפני כן שיכולה להופיע כבר בסוף או אמצע שנות ה-20 לחיים. השיער שלנו מתחיל לנשור באזור הקרקפת בשלב כלשהו של החיים, לא משנה כמה תשומת לב ניתן לו. התופעה יכולה להתרחש בעקבות מגוון גורמים שונים אשר משפיעים עליה. בין הגורמים הבולטים נמנים בעיקר גנטיקה, מתח נפשי, גורמים סביבתיים, שינויים הורמונליים, גיל, מחלות, לידות בקרב נשים, זיהום אוויר, עלייה או ירידה קיצונית במשקל, ועוד גורמים אחרים. טיפול למניעת נשירת שיער מעניק פתרונות יעילים, מסייע לעצור את התפתחות הנשירה ומעודד צמיחה של שיער מלא יותר.

אילו סוגי טיפול למניעת נשירת שיער קיימים? 

נשירת שיער היא בעיה שכיחה למדי שיכולה להיגרם מגורמים רבים ועשויה להופיע אצל רובנו בשלב זה או אחר בחיים. למרבה המזל, היום קיימים טיפולים שונים שיכולים לעזור למנוע את נשירת השיער ולשפר את הבריאות הכללית של השיער שלכם בקרקפת. החל מתרופות כמו מינוקסידיל  ועד לשינויים באורח החיים, טיפולי פלזמה וניתוחי השתלת שיער – ישנן דרכים רבות לעצור את נשירת השיער ולשחזר את הצמיחה הבריאה שלו. 

כמה שיטות פופולריות לטיפול למניעת נשירת שיער הן:

  • מינוקסידיל – שיטה שאנשים רבים נעזרים בה לטיפול למניעת נשירת שיער היא שימוש בתרופה הנקראת מינוקסידיל. תרופה זו מאושרת על ידי ה-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) ונחשבת ליעילה במיוחד. התרופה מאפשרת להאט את ההתקרחות ולהצמיח שיער חדש.
  • טיפול מיקרופיגמנטציה – שיטה נוספת לטיפול בנשירה היא טיפול מיקרופיגמנטציה. במסגרת ההליך מתבצעת פיגמנטציה של הקרקפת באמצעות פיגמנטים קבועים ולא רעילים. השיטה הזו מאפשרת לצבוע את הקרקפת במראה טבעי ומתאימה בעיקר לאלו מכם אשר מעדיפים את המראה של השיער הקצוץ. 
  • טיפול לייזר לשיער – שיטה זו עושה שימוש במכשיר ייחודי בעל קרני לייזר במטרה להאט את הנשירה ולהמריץ את קצב צמיחת השיער באמצעות זרמים חשמליים בעוצמה נמוכה. 
  • טיפול PRP לשיער – אחד הטיפולים החדשניים והיעילים ביותר למצבים של נשירת שיער נקרא טיפול PRP לשיער, או טיפול פלזמה עשירה בטסיות דם. ההליך מנצל את תהליכי הריפוי וההתחדשות הטבעיים של הגוף על ידי הזרקה של חומר עצמוני מרוכז ומסונתז המכיל כמות גבוהה של חלבונים והורמונים ישירות לקרקפת. הטיפול החדשני מאפשר לעצור את הנשירה ומעודד צמיחת שיער.
  • השתלת שיער – ללא ספק השיטה הנפוצה והטובה ביותר שקיימת היום לשיקום טבעי וארוך טווח של צמיחת השיער בקרקפת. מדובר בהליך כירורגי המתבצע במרפאה מקצועית על ידי רופא מומחה ומנוסה. במסגרת ההליך מוסרים זקיקי שיער מאזור תורם בגוף ומושתלים לאזורים המקריחים בקרקפת לחידוש טבעי של השיער. 

טיפול למניעת נשירת שיער באמצעות PRP

אחת השיטות היעילות ביותר היום לטיפול למניעת נשירת שיער הוא טיפול PRP, או בשמו המלא טיפול פלזמה. הטיפול הייחודי נחשב למהפכני ופורץ דרך בתחום שיקום השיער ומאפשר להעניק תוצאות מרשימות וטבעיות. הטיפול הוא חלק מתחום מתקדם של טיפולים אסתטיים הנקראים טיפולי פלזמה, אשר מתבצעים על ידי לקיחת חומר עצמוני מהמטופל/ת עצמם. ההליך עושה שימוש בחומר מרוכז ומסונתז בשם פלזמה עשירה בטסיות המכיל כמות גבוהה של חלבונים ופקטורי גדילה (growth factors) האחראיים על תהליכי ריפוי וצמיחה טבעיים בגוף. ההזרקה של הפלזמה מאפשרת לעודד את צמיחת השיער בקרקפת ומאטה את הנשירה עד לעצירה מוחלטת של נשירת השיער. הפלזמה מכילה כמות מרוכזת וגבוהה של טסיות דם בעלות חלבונים בריכוז של עד פי 7 מריכוזם הטבעי בגוף ובזכות כך מחדשת את זקיקי השיער שהיו חלשים ומעוררת אותם להצמיח שיער חזק ובריא. 

השתלת שיער כטיפול למניעת נשירת שיער והתקרחות

המטרה העיקרית של ניתוח השתלת שיער היא למלא את האזורים המקריחים בקרקפת בזקיקי שיער בריאים שנלקחו מהאזור התורם בגוף של המטופל/ת, מה שמוביל לצמיחה טבעית של השיער. הניתוח מתאים לגברים ונשים אשר סובלים מאובדן שיער, שיער דליל, נשירה והתקרחות. הוא מעניק מראה שיער שופע וממלא את הקרקפת בצמיחה מחודשת של שיער צפוף ובריא. ניתוח השתלת שיער מתבצע על ידי קצירה של זקיקי שיער חיים ובריאים מאזור תורם בגוף כמו העורף או אחורי הראש והשתלה שלהם ישירות באזורים המקריחים בקרקפת. ניתוח השתלת שיער משמש לשיקום של נשירת שיער שמקורה בהתקרחות גברית או נשית, נקודתית או מלאה. ההליך החדשני מאפשר להעניק למטופלים תוצאות מרשימות בעלות מראה טבעי ונחשב לטיפול היעיל והטוב ביותר שקיים היום למניעת נשירת שיער. רק רופא מומחה בקליניקה לשיקום שיער והשתלות שיער מוסמך לבצע את הניתוח ולכן חשוב שתבחרו אותה בקפידה.

לסיכום

נשירת שיער היא מצב שכיח בקרב אנשים רבים בישראל ומתרחשת גם בשלבים מוקדמים יחסית של החיים. קיימות היום מגוון שיטות טיפול למניעת נשירת שיער המאפשרות לסייע בעצירת ההתקרחות ובעידוד צמיחה מחודשת של שיער בקרקפת. על מנת שתוכלו לקבל את הטיפול הטוב ביותר למצב נשירת השיער שלכם, מומלץ לגשת לרופא מומחה בקליניקה לשיקום השיער. הרופא והצוות המקצועי במרפאה או הקליניקה יסייעו לכם לבחור את שיטת הטיפול הטובה ביותר עבורכם בהתאם למצב נשירת השיער שלכם.

עוד מאמרים שיעניינו אותך