בלוג > קטגוריה: כללי

טיפולי השתלת שיער בשיטת FUE חמש עובדות שלא הכרתם

טיפולי השתלת שיער בשיטת FUE

התקרחות היא תופעה שכיחה שיכולה להשפיע על גברים ונשים כאחד. היא נגרמת על ידי שילוב של גורמים גנטיים והורמונליים, והיא יכולה להוביל לירידה בדימוי העצמי ובביטחון העצמי. איזה טיפולים קיימים היום בשוק? האם טיפולי השתלת שיער בשיטת FUE היא אכן השיטה הטובה ביותר הקיימת כיום?

מה זה בכלל FUE?

FUE הם ראשי תיבות של Follicular Unit Extraction, כלומר “הוצאה של יחידות זקיקי שיער”. זוהי שיטת השתלת שיער שבה מוציאים זקיקי שיער בודדים מהאזור התורם, בדרך כלל מהעורף או מהצדדים של הראש, ומשתילים אותם באזור המקריח.

השתלת שיער בשיטת FUE היא שיטת ההשתלה הפופולרית ביותר בעולם כיום. היא נחשבת לשיטה פחות טראומטית מאשר שיטות אחרות, כגון FUT (השתלת שיער בטור), ויש לה תוצאות טבעיות יותר.

איך מתבצע טיפול השתלת שיער בשיטת FUE?

הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית. הרופא עושה חתכים זעירים בעור באזור התורם, ומשתמש במכשיר מיוחד כדי להוציא את הזקיקים. לאחר מכן, הרופא עושה חתכים זעירים גם באזור המקריח ומשתיל את הזקיקים. הטיפול נמשך בדרך כלל בין 4 ל-8 שעות, תלוי בכמות הזקיקים שיש להשתיל.

אז למי מתאימה שיטת FUE? שיטת FUE מתאימה לאלו הסובלים מהתקרחות אנדרוגנית, שהיא הסוג הנפוץ ביותר של התקרחות. כמו כן, לאלו שיש להם מספיק שיער באזור התורם כדי להשתיל אותו באזור המקריח.

איך מתבצע טיפול השתלת שיער בשיטת FUE ולמי היא מתאימה?

השתלת שיער בשיטת FUE היא טיפול כירורגי שבו מוציאים זקיקי שיער בודדים מהאזור התורם, בדרך כלל מהעורף או מהצדדים של הראש, ומשתילים אותם באזור המקריח. הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית, והוא נמשך בדרך כלל בין 4 ל-8 שעות, תלוי בכמות הזקיקים שיש להשתיל.

הטיפול מתבצע בשלושה שלבים עיקריים:

1. הוצאת זקיקי השיער מהאזור התורם: הרופא המנתח מוציא זקיקי שיער מאזור עשיר בשיער של הפציינט (לרוב בעורף ובצידי הראש).
2. הכנת האזור המקריח לקבלת זקיקי השיער: הרופא מנקה ומסיר את העור באזור המקריח ומכין אותו לקבלת הזקיקים.
3. השתלת זקיקי השיער באזור המקריח: הרופא עושה חתכים זעירים המקריח ומשתיל את הזקיקים.

שיטת FUE מתאימה למי שסובלים מהתקרחות אנדרוגנית, שהיא הסוג הנפוץ ביותר של התקרחות ויש להם מספיק שיער באזור התורם כדי להשתיל אותו באזור המקריח. כמו כן, הם בריאים באופן כללי ואין להם בעיות רפואיות שעלולות למנוע את הטיפול.

5 עובדות על טיפולי השתלת שיער בשיטת FUE

השתלת שיער בשיטת FUE מתבצעת תחת הרדמה מקומית, והיא נחשב לאחת השיטות היעילות והבטוחות ביותר להחזרת שיער אבוד. להלן 5 עובדות חשובות שחשוב לדעת על טיפולי השתלת שיער בשיטת FUE:

1. שיטת FUE היא פחות טראומטית מאשר שיטות אחרות –

שיטת FUE נחשבת לשיטה פחות טראומטית מאשר שיטות אחרות להשתלת שיער, כגון FUT (השתלת שיער בטור) וזאת מכיוון שבשיטת FUE הרופא עושה חתכים זעירים בעור באזור התורם, ומשתמש במחט קטנה או מכשיר מיוחד כדי להוציא את זקיקי השיער ולא בחיתוכים גסים. החתכים הזעירים הם כמעט בלתי נראים והם גורמים לפחות כאב ודלקת.

2. שיטת FUE מאפשרת להשתיל זקיקים בודדים –

שיטת FUE מאפשרת להשתיל זקיקים בודדים, מה שמעניק תוצאות טבעיות יותר. בשיטות אחרות להשתלת שיער, לרוב משתילים קבוצות של זקיקים, מה שעלול לגרום לתוצאות פחות טבעיות.

3. שיטת FUE מאפשרת להשתיל שיער באזורים מורכבים –

שיטת FUE מאפשרת להשתיל שיער באזורים מורכבים, כגון הפנים והצוואר. בשיטות אחרות להשתלת שיער, לרוב קשה יותר להשתיל שיער באזורים אלה.

4. השתלת שיער בשיטת FUE היא טיפול ניתוחי ועל כן יש להתייעץ עם רופא מומחה לפני ההחלטה לעבור אותה –

הרופא יערוך בדיקה קלינית כדי להעריך את התאמתך לטיפול, ויספק לך מידע על הסיכונים והסיבוכים האפשריים.

5. שיטת FUE היא יקרה יותר משיטות אחרות –

שיטת FUE היא יקרה יותר משיטות אחרות להשתלת שיער. הסיבה לכך היא שהיא דורשת מיומנות וניסיון רפואיים גבוהים יותר.

על כן, השתלת שיער בשיטת FUE היא טיפול יעיל ופופולרי להחזרת שיער אבוד. היא נחשבת לשיטה פחות טראומטית מאשר שיטות אחרות, ויש לה תוצאות טבעיות יותר. עם זאת, חשוב לזכור שהטיפול אינו זול ויכול לקחת זמן רב. אם אתם שוקלים לעבור השתלת שיער, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה כדי לקבל את המידע וההמלצות הנכונות עבורכם.

איפה ניתן לעבור טיפול השתלת שיער בשיטת FUE ?

טיפולי השתלת שיער בשיטת FUE זמינים כיום במספר מקומות בארץ ובעולם. בישראל, ניתן למצוא מרפאות להשתלת שיער בכל רחבי הארץ, החל מקטנות ועד גדולות ומוכרות.

Hair of Israel היא אחת החברות המובילות בישראל בתחום השתלת שיער בשיטת .FUE החברה נוסדה בשנת 2007 והיא בעלת ניסיון רב בהשתלות שיער. Hair of Israel משתמשת בטכנולוגיות מתקדמות ביותר בתחום השתלת השיער והיא מעניקה אחריות מלאה על השיער המושתל ועל הצלחת ההשתלה.

אם אתם שוקלים לעבור השתלת שיער בשיטת FUE חשוב לבחור חברה מקצועית ומנוסה, בעלת מוניטין טוב. Hair of Israel היא בחירה מצוינת עבור מי שמעוניין לקבל תוצאות איכותיות ובטוחות.

להלן חלק מהיתרונות של השתלת שיער בשיטת FUE ב:Hair of Israel-

  • שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ביותר.
  • צוות רופאים ומנתחים מומחים בעלי ניסיון רב.
  • אחריות מלאה על השיער המושתל ועל הצלחת ההשתלה.
  • תוצאות טבעיות.
  • שירות אישי ומקצועי.

האם שיטת FUE היא הדרך היחידה להיפטר מהתקרחות?

התשובה לשאלה זו היא לא. שיטת FUE היא אחת השיטות היעילות ביותר להחזרת שיער אבוד, אך היא אינה הדרך היחידה לעשות זאת. קיימות שיטות נוספות להיפטר מההתקרחות, כגון:

תרופות: תרופות להשתלת שיער יכולות לעזור להאט את קצב ההתקרחות, ואף לגרום לשיער לצמוח מחדש. התרופות הנפוצות ביותר להשתלת שיער הן פינסטריד (Propecia) ומינוקסידיל (Minoxidil) .

טיפולי לייזר: טיפולי לייזר יכולים לעזור להפחית את ייצור ההורמון DHT אשר אחראי על התקרחות אנדרוגנית.

טיפולים אחרים: קיימים טיפולים אחרים להשתלת שיער, כגון טיפולים בקרני אור אינפרא-אדום (IR) וטיפולים בתרופות מקומיות.
הבחירה בשיטת הטיפול המתאימה ביותר תלויה במספר גורמים, כגון הסוג והחומרה של ההתקרחות. שיטות מסוימות יעילות יותר לסוגים מסוימים של התקרחות. כמו כן, העדפות אישיות, חלק מהאנשים מעדיפים טיפולים שאינם פולשניים, בעוד שאחרים מעדיפים טיפולים שיכולים להחזיר את השיער במהירות. בנוסף, יש גם את עניין המחיר. העלויות של הטיפולים השונים להשתלת שיער משתנות בהתאם לשיטה הנבחרת.

לסיכום

למידע נוסף על תהליך השתלת שיער עם פירוט מלא תוכלו לקרוא כאן.  השתלת שיער בשיטת FUE היא טיפול יעיל ופופולרי להחזרת שיער אבוד. היא נחשבת לשיטה פחות טראומטית מאשר שיטות אחרות, ויש לה תוצאות טבעיות יותר.
עם זאת, חשוב לזכור שהטיפול אינו זול ויכול לקחת זמן רב. אם אתם שוקלים לעבור השתלת שיער, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה כדי לקבל את המידע וההמלצות הנכונות עבורכם.

עוד מאמרים שיעניינו אותך