בלוג > קטגוריה: השתלות שיער

השתלת שיער סינטטי במראה טבעי

תמונה של גבר המסרק את שערו בביטחון

אנשים רבים סובלים ממצבים של נשירת שיער והתקרחות ומעוניינים לעבור ניתוח השתלת שיער. לא תמיד המצב מתאפשר שכן ההתאמה לניתוח תלויה במידה רבה בזקיקי השיער באזור התורם בגוף. כאשר לא קיימים זקיקים בריאים באזורים אחרים או לא ניתן לקצור אותם, אפשר לעבור השתלת שיער סינטטי. הניתוח המהפכני מתבצע בשיטות מתקדמות ומעניק למטופלים רבים בארץ פתרונות יעילים לנשירת שיער והתקרחות. הניתוח מתאים לגברים ונשים כאחד ומאפשר לחדש את העובי, הצפיפות והמראה של השיער. היום אתם יכולים להיכנס לקליניקה עם אזורים דלילים או חשופים בקרקפת בהם השיער נשר, ולצאת עם כיסוי מלא של האזורים המקריחים בשיער שופע ומלא. הטיפול מעניק שיפר אסתטי ופנימי שכן השיער משפיע על המראה והתחושה באופן משמעותי.

במאמר זה נדבר על השתלת שיער סינטטי – למי הטיפול מתאים, כיצד הוא מתבצע ולאיזו תוצאה אפשר לצפות אחרי ההליך? כל המידע הרלוונטי מחכה לכם כאן.

מהי התקרחות ומדוע היא מתרחשת?

שיער יכול להיות מקור חזק לתחושת הביטחון העצמי שלנו ולאופן בו אנחנו נראים בעיני העולם. למרבה הצער, התקרחות היא בעיה נפוצה מאוד עבור אנשים רבים ומתחילה לעיתים כבר בשנות ה-20 המאוחרות לחייהם. להתמודדות עם התקרחות מוקדמת ונשירת שיער יכולות להיות השפעות שליליות ודרמטיות על הביטחון העצמי וההערכה האישית. מחקרים מצביעים כי קרוב ל-80% מהגברים וכ-40% מהנשים עד גיל 60 סובלים מסוג כלשהו של אובדן שיער במהלך חייהם. ניתוח השתלת שיער נחשב לפתרון האידאלי ביותר למצבים של אובדן שיער והתקרחות ומעניק תוצאה ארוכת טווח. במקרים בהם לא ניתן לעבור השתלה בשיטה הטבעית, ניתוח השתלת שיער סינטטי מהווה תחליף אולטימטיבי ומאפשר לחדש את הצפיפות והמראה של השיער באופן מיטבי.

מה זה ניתוח השתלת שיער סינטטי?

השתלת שיער סינטטי מהווה פריצת דרך מהפכנית וחדשנית בתחום שיקום השיער בארץ ובעולם הניתוח מתאים לגברים ונשים אשר סובלים מנשירת שיער והתקרחות. הוא מעניק פתרון יעיל ומהיר לאובדן שיער ומספק תוצאות במראה טבעי. ניתוח השתלת שיער סינטטי מבוסס על שימוש בזקיקים המיוצרים מחומר סינטטי בתרכובת כימית ייחודית בעלת רמת תאימות ביולוגית גבוהה לגוף האדם. הזקיקים הסינתטיים יכולים להיקלט בקרקפת באופן מיטבי בזכות העובדה שהם עשויים חומר המדמה שיער אדם ולכן אינם גורמים לתגובות אלרגיות. תקן הבריאות האירופי CE ומשרד הבריאות הישראלי אישרו שניהם את הטכניקה החדשנית להשתלת שיער סינטטי. שיטה זו נחשבה לבטוחה במיוחד, בעיקר כאשר היא מתבצעת על ידי מנתח מומחה ומנוסה במרפאה מקצועית להשתלות שיער ושיקום השיער. תוך מספר שעות ההליך מעניק למטופלים קרקפת מלאה בשיער בעל מראה טבעי ורמת צפיפות גבוהה. 

למי ניתוח השתלת שיער סינטטי מתאים בעיקר?

בזכות התקדמות הטכנולוגיה בתחום שיקום השיער והרפואה האסתטית, היום ניתן לבצע הזרקות של שתלי שיער סינטטי. ניתוח השתלת שיער סינטטי מאפשר למטופלים בכל העולם לקבל שתלים של שיער חדש בלי שההתאמה לניתוח תהיה תלויה במצב זקיקי השיער הטבעיים בקרקפת שלהם. ניתוח השתלת שיער סינטטי הוא אופציה מצוינת עבור אנשים אשר סובלים ממצבים של התקרחות מלאה או התקרחות מקומית. 

מה ההבדל בין השתלת שיער סינטטי להשתלה קלאסית?

בשונה מהשתלת שיער קלאסית, ניתוח השתלת שיער סינטטי מציע תוצאות מהירות ויעילות עם שיער בכל אורך שתרצו. ההליך המתקדם מתאים בעיקר לאלו מכם אשר לא יכולים לעבור את הניתוח בשיטה הטבעית או לא מעוניינים בכך מסיבות אישיות. הפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים היום מאפשרים להעניק למטופלים רבים בארץ פתרון יעיל כבר בתום טיפול אחד או מספר טיפולים, בלי צלקות וללא כאבים או תופעות לוואי מיוחדות. השתלת שיער הוא אחד הניתוחים האסתטיים הנפוצים ביותר בעולם בתחום שיקום השיער, עם למעלה מ-700,000 ניתוחים כאלו מדי שנה ברחבי העולם, ורבים מהם של שיער סינטטי.

לצורך ביצוע השתלה קלאסית צריכה להיות מידה מסוימת של זקיקי שיער חיים באזור תורם בגוף של המטופל או המטופלת שעוברים את ההליך. הטכניקה של השתלת שיער סינטטי לעומת זאת, לא תלויה באזור אחר ובמצב הזקיקים הקיימים ולכן מתאימה למטופלים רבים יותר בשלבים שונים של אובדן שיער והתקרחות. הניתוח מעניק שיער שופע ומלא בכל אורך ובכל צבע לבחירתכם, במראה טבעי ואסתטי. 

כיצד ניתוח השתלת שיער סינטטי מתבצע בפועל?

במהלך ניתוח השתלת שיער סינטטי, לפני הכל מתבצעים חיטוי והרדמה מקומית של אזור הקרקפת. כך הרופא המומחה מבטיח שהמטופלים לא יחוו שום תחושת כאב או אי נעימות במהלך ההליך. בממוצע כ-1,000 שערות מושתלות בכל פגישת טיפול, כאשר רופא מוסמך משתיל אותן בזהירות אחת אחת בקצב של בערך 200 או 300 שערות בכל שעה. זקיקי השיער הסינטטי המושתלים מכילים מעין קשר קטן בקצה שלהם המיועד להחזיק במקום את השערה המושתלת. לשם ביצוע ההליך זקיקי השיער מוכנסים לקצה המחט ומוחדרים לקרקפת בהתאם לצמיחת השיער הטבעית עד לכיסוי מלא. השתלת שיער סינטטי איכותית מצריכה מספר מפגשים ואפשר לחלק אותם לפי הצורך וההמלצה של הרופא המומחה, בהתאם למצב האישי של כל מטופל או מטופלת. 

מתי אפשר לראות את תוצאות ההשתלה?

ניתוח השתלת שיער סינטטי הוא הליך חדשני שצובר פופולריות בשנים האחרונות ומסייע לשקם את השיער תוך זמן קצר יחסית. אז כמה זמן אחרי ההליך אפשר לצפות לראות את התוצאות שלו? ובכן, תשמחו לגלות כי אחרי השתלת שיער סינטטי אתם יכולים לצאת מהניתוח עם שיער בכל אורך וצבע שתרצו, המשתלב באופן אידאלי בתוך השיער הטבעי שלכם. הניתוח בשיטה החדשנית מאפשר למטופלים לחזור לשגרת חיים רגילה כבר ביום למחרת וליהנות מהתוצאות המרשימות שלו לטווח הארוך. 

כמה זמן מחזיקה התוצאה של השתלת שיער סינטטי?

השתלת שיער סינטטי מסייע לאנשים הסובלים מנשירת שיער להחזיר את הביטחון שלהם ואת המראה של השיער השופע. ההליך החדשני לא דורש תפרים או צלקות ומספק תוצאות בעלות מראה טבעי. אבל האם התוצאות של השתלת שיער סינטטי קבועות? התשובה היא כן, התוצאות של השתלת שיער סינטטי הן קבועות לחלוטין. הזקיקים המושתלים יישארו במקומם עוד שנים רבות וימשיכו לצמוח כאילו היו השערות המקוריות שלכם בקרקפת. לצד זאת, חשוב לציין כי יש לטפל כראוי בשיער שהושתל על מנת לשמור עליו בריא וחזק לאורך זמן.

לסיכום

השתלת שיער סינטטי היא טכניקה מתקדמת שנמצאת בשימוש בתחום שיקום השיער מזה מספר שנים. ההליך הייחודי והחדשני כולל שימוש בזקיקי שיער מיוחדים המיוצרים מחומר סינטטי שנראה ומרגיש ממש כמו שיער אדם טבעי. שיטה ייחודית זו מעניקה מענה אידיאלי לאנשים אשר סובלים מהתקרחות ומעוניינים לשקם את השיער שלהם. התוצאה מתקבלת מיד לאחר הטיפול ואין צורך להמתין מספר חודשים עד שהשיער יצמח. השיער החדש והסינטטי הוא חזק ועמיד, בעל מראה ותחושה טבעיים ומשתלב עם השיער הטבעי. הניתוח מעניק תוצאות מרשימות ושיפור משמעותי במראה החיצוני ובהרגשה הפנימית.

עוד מאמרים שיעניינו אותך