בלוג > קטגוריה: השתלות שיער

השתלת שיער לפני ואחרי – שיפור דרסטי

תמונות המדגימות את יעילות ההליך בשיקום קו שיער מלא וטבעי יותר למראה.

לשיער שלנו השפעה רבה על הסגנון הכללי ועל התחושה הפנימית שלנו, שכן הוא משפיע על המראה החיצוני ועל הדימוי העצמי שלנו. בזכות התקדמות הטכנולוגיה בתחום הרפואה האסתטית ושיקום השיער, היום ניתן לבצע את הניתוח בשיטות חדשניות. לניתוח השתלת שיער לפני ואחרי תוצאות מרשימות וטבעיות במיוחד והוא מעניק פתרון יעיל ומיטבי למיגור תופעת ההתקרחות, אשר לא פוסחת על רבים מאתנו. אם אתם סובלים מנשירת שיער והתקרחות, ניתוח השתלת שיער יכול להתאים עבורכם להשבת מראה השיער הטבעי והמלא. על מנת שתוכלו ליהנות מתוצאות ההשתלה שלכם לטווח הארוך, חשוב להכיר כמה הנחיות לפני ואחרי הניתוח ולדעת לאיזו תוצאה אתם עומדים לצפות. לניתוחי השתלת שיער המלצות פופולריות וטיפים שיכולים לסייע לכם לעבור את הניתוח בהצלחה ולשמור על התוצאות שלו לטווח הארוך, אותם ריכזנו עבורכם כאן.

במאמר זה נדבר על ניתוח השתלת שיער לפני ואחרי – הנחיות, דרכי טיפול, טכניקות ותוצאות. 

איך ניתוח השתלת שיער מתבצע?

ניתוח השתלת שיער הוא הליך כירורגי במהלכו נקצרים זקיקי שיער מאזור תורם בגוף ומושתלים באזורים המקריחים בקרקפת כדי ליצור דפוס צמיחת שיער חדש. לאחר מכן הזקיקים המושתלים מוחזקים במקומם באמצעות תפרים או שיטות אחרות עד שהאזור מתאחה וגדל מספיק כדי לתמוך בהם. הניתוח קיים כבר עשרות שנים, אך רק בעשור האחרון החלו רופאים מומחים וקליניקות מקצועיות להביא את הרמה הגבוהה שלו לארץ על מנת לסייע לאנשים הסובלים מהתקרחות. 

ניתוח השתלת שיער מתבצע בדרך כלל על ידי שימוש בטכניקה כירורגית הנקראת מיצוי יחידת זקיקים, או FUE. במסגרת טכניקה זו נלקחים זקיקי שיער בריאים מאזור תורם בגוף של המטופל או המטופלת שעוברים את ההליך, בדרך כלל באחורי הראש או אזור העורף. במקרים מסוימים בהם אין שיער באזורים אלו יהיה צורך להשתמש באזורים אחרים כמו הזקן או בית החזה. זקיקי השיער שנקצרו מהאזור התורם מועברים לתמיסה ששומרת עליהם חיים ולאחר מכן מוחדרים לתוך חריצים שהכירורג יוצר על גבי הקרקפת. קיימות שיטות נוספות לביצוע הניתוח החדשני הזה, אך טכניקה ייחודית זו נחשבת לאחת היעילות והטובות ביותר שקיימות היום.

אילו שיטות הכי פופולריות להשתלת שיער?

התוצאות המרשימות של ניתוח השתלת שיער לפני ואחרי מושפעות ממגוון גורמים. ביניהם רמת המומחיות של הצוות, הניסיון של הרופא, המצב האזור התורם ועוד. יחד עם זאת, הגורם המרכזי והבולט ביותר אשר משפיע על ההצלחה של ההשתלה, הוא ללא ספק סוג השיטה בה הניתוח מתבצע. השיטה הנכונה תוביל לאחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר ולשביעות רצון מקסימלית. היום הניתוח המתקדם מתבצע בשיטות חדשניות כמו שיטת FUE, שיטת ספיר ושיטת DHI. השיטות הללו נחשבות ליעילות ובטוחות ביותר בעיקר בזכות העובדה שהן לא כרוכות בתפרים והצטלקות. בשונה משיטות מיושנות יותר כמו FUT שכללו הסרת רצועת עור מהקרקפת לשם קצירת זקיקי השיער, היום הניתוח מתבצע בשיטות חדשניות ללא צלקת ובמינימום כאבים או תופעות לוואי.

מהן ההנחיות החשובות לפני השתלת שיער?

לפני ביצוע ניתוח השתלת שיער, חשוב להכיר את ההנחיות החשובות ולהישמע להוראות המדויקות הניתנות לכם על ידי הרופא והצוות המטפל. יש לעקוב אחר ההנחיות במדויק כדי למנוע סיבוכים כלשהם במהלך ואחרי הניתוח שלכם ועל מנת להבטיח תקופת החלמה כמה שיותר קלה ומהירה.

כמה מההנחיות החשובות לפני השתלת שיער:

  • הימנע מחשיפה לשמש ישירה לפחות שבועיים לפני הניתוח
  • שמרו על הראש נקי וגלחו אותו מכל השיער לפני ההליך (FUE וספיר)
  • אין לשתות אלכוהול או לצרוך ניקוטין במשך כ-5 ימים לפני ואחרי
  • הפסיקו לחלוטין נטילה של תרופות ומדללי דם כלשהם
  • שתו הרבה מים והגיעו לניתוח לאחר שצמתם במשך כ-12 שעות

אילו הנחיות אחרי השתלת שיער כדאי להכיר?

השתלת שיער הוא הניתוח המוצלח והיעיל ביותר בארץ ובעולם לטיפול בנשירת שיער והתקרחות. המפתח לקבלת תוצאות מרשימות מהניתוח שלכם הוא לוודא שאתם פועלים לפי כל ההנחיות וההוראות המדויקות של המנתח המומחה שלכם כדי לא להסתכן בסיבוכים. כך תוכלו לשמור על זקיקי השיער החדשים וליהנות מתוצאות ההשתלה בצורה מיטבית. חשוב לזכור כי אחרי ניתוח השתלת השיער שלכם יש לעקוב אחר ההנחיות של הכירורג המומחה שלכם באופן מדויק. אז מה צריך לזכור אחרי ניתוח השלת שיער? 

הנחיות חשובות אחרי ניתוח השתלת שיער:

שמרו על ראש מורם

הרימו את הראש בימים הראשונים לאחר ניתוח השתלת שיער. חשוב לשמור על ראש מורם בזמן מנוחה או שינה בימים הראשונים לאחר הניתוח לשמירה על הזקיקים והגנה על הקרקפת.

הימנעו מדילול הדם 

מומלץ להימנע לחלוטין משתיית אלכוהול ונטילת מדללי דם למשך כ-3 ימים לפחות לאחר ההשתלה שלכם. כמו כן, בעת ביצוע השתלת שיער לפני ואחרי יש להימנע מעישון במשך כשבועיים.

ניקיון וסטריליות

עלול להיות דימום מקומי באזור התורם ממנו נלקחו זקיקי השיער במשך היממה הראשונה אחרי הניתוח. במידה ואתם רואים דימום, לחצו על האזור עם פד מטלית או סטריליים שהקליניקה תספק לכם בערכת הטיפול שלכם. 

הקפידו על הנחיות הצוות

לאחר הניתוח, תקבלו מספר מרשמים לתרופות שיש ליטול אחרי התהליך, חלק לבליעה וחלק למריחה. אלו שיש לקחת דרך הפה יגיעו בתור כמוסות ועליכם לבלוע אותן לפי ההוראות. בנוסף יש צורך בקרם טיפולי למריחה על הקרקפת ביום 4-5 פעמים ביום לאחר הניתוח לפי הנחיות הצוות.

אין להשתמש בתכשירי שיער

ניתן להתחיל להשתמש בשמפו או בתכשיר טיפוח השיער הטבעי שהומלץ עבורכם על ידי הרופא המומחה שלכם לאחר כ-7 ימים. בתום כ-14 ימים, ניתן לחזור לשגרת הטיפוח הקבועה שלכם.

לסיכום

הפתרון היעיל ביותר למצבים של נשירת שיער והתקרחות בקרב גברים ונשים הוא ניתוח השתלת שיער. הניתוח מתבצע היום בשיטות חדשניות כמו שיטת FUE, שיטת ספיר ושיטת DHI. על מנת שתוכלו ליהנות מהתוצאות המרשימות של ניתוח השתלת שיער וליהנות מהשינוי הדרסטי במראה וההרגשה שלכם שהוא מביא, חשוב לדעת כיצד לשמור על תוצאות ההשתלה באופן מיטבי. לפני ואחרי ביצוע ניתוח השתלת שיער עליכם להכיר את כל ההנחיות החשובות ולהישמע להוראות המדויקות הניתנות לכם על ידי הרופא והצוות המטפל שלכם. כך תוכלו לוודא שהתוצאות נשמרות לטווח הארוך ותיהנו משיער מלא ושופע לשנים ארוכות.

עוד מאמרים שיעניינו אותך