בלוג > קטגוריה: השתלות שיער

השתלת שיער לנשים – שיער מלא ושופע

השתלת שיער יכולה לטפל ביעילות במצבים כמו התקרחות נשית, המאופיינת בקווי חלקים מתרחבים ושיער דליל.

שיערן של נשים נחשב לכוח שלהן, החיבור הפנימי שלהן לתחושת הנשיות והדימוי העצמי בתור נשים. עם תהליך ההתבגרות הטבעי והשינויים הרבים שמתרחשים בחייהן של נשים במרוצת הזמן, במקרים רבים מתרחשת תופעה של נשירת שיער והתקרחות. התופעה יכולה להיווצר עקב סיבות שונות כמו שינויים הורמונליים, הריונות ולידות, גנטיקה ותורשה, גורמים סביבתיים, זיהום אוויר, לחץ נפשי ועוד סיבות אחרות. היום קיימים פתרונות שונים המתיימרים לשים סוף להתקרחות הנשית אך אחד מהם נחשב ליעיל והבולט ביותר מכולם, והוא השתלת שיער לנשים. ביכולתו של ניתוח השתלת שיער לספק לנשים אשר סובלות מנשירת שיער והתקרחות יתרונות רבים כדוגמת הגברת הביטחון העצמי, שיפור ההערכה והדימוי האישי, שדרוג המראה הכללי וכמובן שיער מלא ושופע. 

במאמר זה נדבר על השתלת שיער לנשים. מהי התקרחות נשית, כיצד הניתוח למיגור התופעה מתבצע, למי הוא מתאים ומתי אפשר לראות את תוצאות ההשתלה.

מהי התקרחות נשית ולמה היא מתרחשת?

התקרחות נשית היא תופעה שכיחה שמקורה בתורשה, ממנה סובלות נשים רבות בארץ וברחבי העולם. המצב מתבטא במראה של שיער דליל בעיקר באזור החלק העליון של הראש. רוב הנשים שומרות על רמת אסתטיקה גבוהה ואובדן השיער באזור זה מקנה מראה שאינו אסתטי. בנוסף לכך, הנסיגה של קו השיער גורמת לשינויים במראה של גודל המצח מה שמשפיע לרעה על מבנה הפנים. ישנן סיבות רבות להתקרחות נשית, אך הסיבה השכיחה ביותר היא התקרחות אנדרוגנית, המתרחשת עם התבגרות הגיל וגורמת להיחלשות של זקיקי השערה. זקיקי השיער הופכים לרגישים להורמונים הנקראים אנדרוגנים וכתוצאה מכך הם נחלשים ומפסיקים להצמיח שיער. 

הזקיקים מייצרים פחות שיער, מה שגורם לדילול משמעותי והתקרחות מקומית. כמו כן, התקרחות נשית יכולה להיגרם גם על ידי גורמים אחרים, כמו בעיות בבלוטת התריס או הפרעות הורמונליות כמו תסמונת שחלות פוליציסטיות ומצבים נוספים. גורמים נוספים להתקרחות נשית הם שינויים הורמונליים, מתח נפשי, גיל המעבר, גנטיקה, הריונות ולידות, אורח חיים ועוד גורמים.

למי ניתוח השתלת שיער לנשים מתאים בעיקר?

נשים עושות כמיטב יכולתן כדי לשמור על המראה של השיער שלהן, אבל הבעיה היא שהחוויה של מסרק מלא גושי שיער שנושר לאחר כל סירוק או חפיפה יכולה להיות מאוד לא נעימה. כאשר השיער בקרקפת הופך דליל עם הזמן, הדבר יכול להשפיע באופן משמעותי על התדמית והביטחון העצמי של נשים שכן השיער הנשי מקושר ישירות לתחושת הנשיות הפנימית והמראה האסתטי. לצד זאת, לצערנו מחקרים מהשנים האחרונות בנושא התקרחות נשית מצביעים על כך שקרוב ל-40% מהנשים יחוו התקרחות נשית עד גיל 60. עם מספרים גבוהים אלו שרק ממשיכים לעלות מדי שנה בגלל גורמים סביבתיים ושגרת חיים לחוצה, נשים רבות בארץ ובעולם חוות אובדן שיער וסובלות מההשפעות השליליות של התופעה. 

ניתוח השתלת שיער לנשים מתאים בעיקר לנשים אשר סובלות מנשירה בכמות גבוהה ומוגזמת שהובילה לאובדן גדול של שיער והתקרחות מקומית או אזורים דלילים בקרקפת בהם השיער חסר. הניתוח החדשני מאפשר לשקם את צמיחת השיער הטבעית בקרקפת על ידי השתלה של זקיקי שיער חיים ובריאים מאזור תורם בגוף, לרוב צידי הראש, אחורי הראש או העורף. היתרונות של הניתוח הם רבים ואלו מכן אשר סובלות מאובדן שיער יכולות לשחזר את השיער המלא והטבעי.

איך ניתוח השתלת שיער לנשים מתבצע בפועל?

ניתוח השתלת שיער לנשים מתבצע בדומה לזה המתבצע בקרב גברים. מדובר בהליך כירורגי בתחום שיקום השיער והרפואה האסתטית. את הניתוח יש לעבור במרפאה או קליניקה המתמחה בביצוע השתלות שיער על ידי רופא מומחה ומנוסה בלבד. במסגרת ניתוח השתלת שיער לנשים הכירורג קוצר זקיקי שיער בריאים מאזור תורם (בדרך כלל באחורי העורף). על ידי שימוש בטכניקות חדשניות ושיטות מתקדמות ניתן להעביר את זקיקי השיער ישירות לאזור הקרקפת ובכך לעודד צמיחת שיער מחודשת באזור. מטרתו העיקרית של הניתוח בקרב נשים היא לשקם את צמיחת השיער באזורים בהם קיימת הידללות שיער והתקרחות ולמלא אותם בשיער צפוף ובריא. השתלת שיער לנשים היא הדרך היעילה והטובה ביותר להשיב לעצמכן את ותחושת ההערכה והביטחון העצמי שלכן ולקבל שיפור דרסטי במראה השיער והמראה הכללי.

שתי טכניקות פופולריות להשתלת שיער לנשים הן:

טכניקת FUE – בשמה המלא Follicular Unit Extraction כוללת הסרה של זקיקים בודדים מאזור התורם ולאחר מכן השתלה שלהם בחריצים שנוצרו מראש בקרקפת. רוב הקליניקות בתחום בארץ ובעולם עובדות לפי טכניקה זו והיא נחשבת לפופולרית ויעילה במיוחד. כדאי לדעת כי שיטה זו אמנם מחייבת גילוח של הראש לפני ההשתלה להחדרת זקיקי השיער המושתלים ויש נשים שיירתעו מכך, אך התוצאות המרשימות שהיא מספקת בהחלט שוות את זה.

טכניקת DHI – נקראת Direct Hair Implant ומהווה את הפתרון היעיל ביותר לטיפול בהתקרחות נשית מקומית. בטכניקה זו זקיקי השיער נלקחים מהאזור התורם ולאחר מכן מוחדרים לתוך עט ייחודי המכונה “צ’וי”. העט מכיל מזרק חלול באמצעותו הרופא משתיל את זקיקי השיער ולכן טכניקה זו אינה דורשת יצירת חורים או חריצים להחדרת הזקיקים. טכניקת DHI לא מחייבת גילוח של הראש ואפשר לבצע אותה למילוי האזורים הדלילים והמקריחים בקרקפת לקבלת מראה שיער מלא.

כמה זמן לוקח לראות את תוצאות ההשתלה?

התהליך הטיפולי יכול להתבצע במהלך טיפול אחד ארוך או במספר מפגשים קצרים יותר. השיטה המתאימה ביותר וכמות המפגשים תלויה במצב השיער של כל מטופלת המיועדת לעבור את הניתוח. הרופא המומחה שלכן ימליץ לכן על הפתרון הטוב ביותר עבורכן במקרה הזה. אבל כמה זמן לוקח לראות את התוצאות של ניתוח השתלת שיער לנשים? ובכן, ברוב המקרים ניתן להבחין בצמיחת שיער מחודשת כבר לאחר 6-9 חודשים, אך את התוצאה המלאה אפשר לראות בתום כשנה מעת ביצוע הניתוח. התוצאה המרשימה של ההשתלה יכולה לשפר את כל תחומי החיים באופן משמעותי שכן השינוי הוא דרסטי ומעניק מראה אטרקטיבי ומשודרג עם שיער שופע כמו שתמיד רציתן.

לסיכום

התקרחות נשית היא מצב שכיח מאוד המשפיע על נשים רבות ויכול לגרום להשפעות שליליות על המראה החיצוני והביטחון העצמי. השיער מקושר באופן ישיר לתחושת הנשיות וכאשר הוא הופך דליל ונושר המצב מעניק מראה לא אסתטי ותחושת דימוי עצמי נמוך. השתלת שיער לנשים היא הפתרון היעיל והטוב ביותר למצבים אלו. מדובר בהליך כירורגי מתקדם במהלכו מושתלים זקיקי שיער מאזור תורם בגוף ישירות לקרקפת בטכניקות חדשניות. מזקיקי השיער צומח שיער חדש לאחר כחצי שנה עד שנה ומתקבל שיער מלא וטבעי. הניתוח מתבצע על ידי רופא מומחה להשתלות שיער בקליניקה מקצועית ומעניק שיפור חיצוני ופנימי כאחד.

עוד מאמרים שיעניינו אותך