בלוג > קטגוריה: השתלות שיער

השתלת שיער ללא גילוח בשיטה ייחודית

השתלת שיער ללא גילוח בשיטה ייחודית מהווה פריצת דרך בתחום שיקום השיער.

השיער שלנו משפיע על המראה הכללי באופן משמעותי וכן על תחושת הדימוי האישי שלנו. שיער שופע ומלא מקושר עם מראה אטרקטיבי וגיל צעיר, בעוד התקרחות לרוב מתקשרת להזדקנות וגיל מבוגר יותר. היום אנשים רבים סובלים מנשירת שיער והתקרחות, גם בשנות ה-20 לחייהם, מה שלא תואם את התחושה הפנימית הצעירה. תופעות אלו בעלות השפעה שלילית ומשפיעות על המראה ועל הביטחון העצמי. השיער מתחיל לנשור באזור הקרקפת בשלב כלשהו של החיים וכאשר התופעה מתחילה היא רק מדרדרת. תחום שיקום השיער מציע היום פתרונות מתקדמים לאובדן שיער עם ניתוח השתלת שיער. ברוב הטכניקות להשתלה יש צורך בגילוח של הראש לפני כן, אך התקדמות הטכנולוגיה בתחום בשנים האחרונות מאפשרת לבצע גם ניתוחי השתלת שיער ללא גילוח בשיטה חדשנית.

איך ניתוח השתלת שיער ללא גילוח מתבצע? למי ההליך מתאים בשיטה זו? מה התוצאה אליה אפשר לצפות לאחר ההחלמה מהניתוח? כל התשובות במקום אחד.

מהי השתלת שיער ללא גילוח?

ניתוחי השתלת שיער עברו התחדשות משמעותית בשנים האחרונות בזכות טכנולוגיות מתקדמות וטכניקות חדשניות שנעשה בהן שימוש לשיקום השיער בישראל ובעולם. היום ניתן לבצע השתלת שיער ללא גילוח מבלי שיהיה צורך להיפטר מהשיער הקיים לשם ביצוע ההשתלה של הזקיקים. סוגים רבים של השתלות שיער מחייבים לגלח את הראש לחלוטין במטרה לייצר תעלות בקרקפת אליהן זקיקי השיער יוחדרו במסגרת הניתוח. התקדמות הטכנולוגיה בתחום שיקום השיער חוותה קפיצה משמעותית ומאפשרת לאנשים שלא מעוניינים לגלח את ראשם לעבור השתלת שיער מבלי להסיר את השיער הקיים והבריא. הניתוח בשיטה שאינה דורשת גילוח נחשב לאופציה הרבה יותר אטרקטיבית עבור אנשים המעוניינים לשחזר את שיערם מבלי לפגוע במראה הקיים. 

למי השתלת שיער ללא גילוח מיועדת בעיקר?

ביצוע ניתוח השתלת שיער ללא גילוח יכול להיות משמעותי עבור אנשים רבים, בעיקר בקרב נשים הסובלות מנשירת שיער והתקרחות שלא רוצות לאבד את שיערן, או בקרב גברים שלא מעוניינים לגלח את ראשם לגמרי לפני שיקום השיער. הניתוח בטכניקה זו מיועד בעיקר למטופלים בעלי אחוז מסוים של שיער בקרקפת אשר מעוניינים למלא את האזורים החסרים בשיער טבעי ובריא. ההשתלה בשיטה ללא גילוח מתבצעת על ידי חילוץ של זקיקי שיער בודדים אחד אחד מהאזור התורם בגוף והשתלה עדינה ומדויקת שלהם באזורים הדלילים בקרקפת. הניתוח מיועד בעיקר למטרת מילוי שיער באזור המפרצים, צידי הראש או אזור הפדחת. ההליך מאפשר להגביר את מידת הצפיפות של השיער ולטפל במצבים של התקרחות מקומית באופן אולטימטיבי עם תוצאות מרשימות.

כיצד השתלת שיער ללא גילוח מתבצעת?

הודות להתקדמות הטכנולוגיה הרפואית בשנים האחרונות בתחום הרפואה האסתטית ושיקום השיער, היום ניתן לבצע השתלת שיער ללא גילוח. במסגרת ניתוח השתלת שיער ללא גילוח מתבצעת הסרה של זקיקי שיער בריאים מאזור אחד בגוף או באחורי הראש והשתלה שלהם לאזורים בקרקפת בהם קיימת התקרחות, שם הם יגדלו באופן טבעי. התהליך מתבצע באמצעות מכשיר ייחודי אשר שואב את הזקיקים הבודדים מהאזור התורם מבלי לפגוע ברקמה שמסביב. לאחר מכן הרופא המומחה מחדיר את זקיקי השיער החיים בזהירות באזורים הרצויים בקרקפת, מה שמאפשר לשיער לצמוח מהם באופן טבעי. ההליך בשיטה הייחודית מאפשר יותר דיוק ושליטה בכל הנוגע ליצירת תוצאות בעלות מראה טבעי עם זמני ריפוי קצרים ומינימום צלקות.

למה השתלת שיער מסוג זה היא כה פופולרית?

בשיטת השתלת שיער ללא גילוח המטופלים יכולים להגיע לתוצאות בעלות מראה טבעי מבלי לגלח את הראש לפני ביצוע ההליך. זאת בשונה משיטות אחרות כמו FUE, שיטת ספיר או FUT. ניתוח השתלת שיער ללא גילוח יכול לסייע בשיקום צמיחת השיער באזורים המקריחים בקרקפת ולמלא אותם בשיער צפוף באופן מיטבי. בשנים האחרונות חלה עלייה במספר הגברים והנשים שבוחרים לעבור את הניתוח בשיטה זו, שכן הוא מציע פתרון קבוע וארוך טווח לנשירת שיער והתקרחות. השתלת שיער ללא גילוח מביאה לריפוי מהיר ולא כרוכה בהצטלקות בזכות הטכניקה העדינה בה ההליך מתבצע.

שיטת DHI להשתלת שיער ללא גילוח

אחת השיטות הפופולריות והיעילות ביותר לביצוע ניתוח השתלת שיער ללא גילוח היא ללא ספק שיטת DHI, או בשמה המלא Direct Hair Implantation (השתלת שיער ישירה). שיטה ייחודית זו מאפשרת להתמקד באופן ספציפי באזורים המקריחים בקרקפת שיש צורך למלא ולעבות ויכולה להחזיר לשיער את המראה המלא שהיה לו טרם ההתקרחות. שיטת DHI להשתלת שיער ללא גילוח נחשבת לשיטה הטובה ביותר שמאפשרת לעבור השתלה מבלי לגלח את הראש. המטרה העיקרית של הניתוח בשיטה הזו היא לשקם שיער מדולל ולמלא את האזורים החסרים בקרקפת בשיער מלא וטבעי. בזכות הטכניקה החדשנית בה הניתוח בשיטה זו מתבצע, ההחלמה ממנו מהירה ביחס לשיטות אחרות שקיימות היום והסיכוי לסיבוכים הינו מזערי. השתלת שיער DHI מתבצעת בפעולה במידת פולשנות מינימלית ומניבה תוצאות מרשימות בהחלט. 

הרופא המומחה משתמש בכלי ייחודי דמוי עט במטרה להחדיר את זקיקי השיער החיים לאזורים המקריחים בקרקפת. הניתוח מתבצע על ידי השתלה של השיער בקצירה של זקיקי שיער חיים מאזור תורם בגוף, בדרך כלל מהעורף או צידי הראש. הזקיקים עוברים חיטוי בתמיסה מיוחדת שמחטאת ומזינה אותם לפני השתלתם לקרקפת. הזקיקים מוחדרים אחד אחד במיומנות רבה לתוך מזרק טיטניום המכונה “צו’י”, או באנגלית Choi Implanter Pen. זקיקי השיער מושתלים מתוך המכשיר ישירות לקרקפת, מה שמבטל את הצורך בתעלות או חריצים. הניתוח בשיטה זו מאפשר למטופלים ליהנות מתקופת החלמה ללא כאבים ולראות תוצאות מרשימות כבר בתום מספר חודשים.

לסיכום

השיער שעל ראשינו בעל השפעה מכרעת על המראה החיצוני והביטחון העצמי שלנו. מצבים של נשירת שיער והתקרחות הם שכיחים ביותר ומתרחשים בקרב אחוז גבוה מהגברים והנשים בישראל ובעולם. ניתוח השתלת שיער ללא גילוח הוא אחד הפתרונות היעילים והפופולריים ביותר שקיימים היום לשיקום צמיחת שיער באזורים בהם התרחשה נשירת שיער חלקית. ההליך מתבצע בשיטה חדשנית אשר כוללת הסרת זקיקי שיער בריאים מחלק אחד של הגוף והשתלה שלהם לאזורים בקרקפת בהם קיימת התקרחות. השיטה הטובה ביותר לביצוע ניתוח השתלת שיער ללא גילוח נקראת השתלת שיער ישירה, או שיטת DHI. היא מתאימה בעיקר למטופלים בעלי רמה מסוימת של זקיקי שיער בריאים ומאפשרת למלא אזורים מקריחים בקרקפת בצמיחת שיער חדש, טבעי וחזק.

עוד מאמרים שיעניינו אותך