בלוג > קטגוריה: השתלות שיער

השתלת שיער במפרצים לשיפור אסתטי

הליך השתלת שיער במפרצים כולל העברת זקיקי שיער בריאים לאזורים עם שיער דליל או מקריח.

נשירת שיער והתקרחות באזור המפרצים היא תופעה המשפיעה לרעה על גברים רבים ועל לא מעט נשים בארץ ובעולם. נסיגת השיער באזור יכולה להתרחש בעקבות מגוון סיבות ומשנה את המראה החיצוני לרעה באופן דרסטי. התקרחות מזוהה בדרך כלל עם גיל מבוגר, אך המציאות היא שהיום גם אנשים צעירים סובלים מנסיגת שיער במפרצים. תחום הרפואה האסתטית ושיקום השיער כל הזמן מחפש אחר פתרונות חדשניים למצבים אלו, ואחד הפתרונות היעילים ביותר שקיימים היום הוא ללא ספק ניתוח השתלת שיער במפרצים. הניתוח מתבצע בשיטות מתקדמות על ידי רופא מומחה לכירורגיה אסתטית והשתלות שיער ומאפשר להעניק שיפור משמעותי.

במאמר זה נרחיב על ניתוח השתלת שיער במפרצים – למה נוצרת התקרחות באזור, איך הניתוח מתבצע, למי הוא מיועד, ועוד מידע רלוונטי. 

מה הסיבות להתקרחות במפרצים?

התקרחות סביב החלק הקדמי של קו השיער היא בעיה שכיחה למדי בקרב גברים ונשים כאחד. מדובר בתופעה נפוצה בעיקר בקרב גברים, אך נשים רבות גם הן סובלות מההשפעה שלה. המצב יכול לגרום לחשש מהתפתחות ההתקרחות ואולי נראה כמו נשירת שיער נרחבת יותר, אבל לא תמיד זה המקרה. במקרים מסוימים התקרחות במפרצים יכולה להיות התחלתה של התקרחות באזורים נוספים כמו כתר הראש, ולעיתים אזור זה יהיה היחיד שיסבול מהתופעה. נסיגת שיער במפרצים ובחלק הקדמי של הקרקפת עלולה להתחיל כבר בשנות ה-20 של החיים אך היא בדרך כלל נפוצה יותר בגילאי 30-35. 

הסיבה לנסיגת שיער והתקרחות במפרצים מיוחסת בדרך כלל לזקיקי שיער מנוונים שעצרו את פעולתם, מה שגורם לשיער לסגת אחורה להשאיר אחריו מפרצים משני צידי הראש. זקיקי השיער מאבדים את חוזקם ועמידותם בגלל גורמים שונים שמקורם לרוב בתורשה. בחלוף השנים המצב הופך גרוע יותר ויותר והמפרצים רק הולכים ומעמיקים, מה שיכול להשפיע לרעה על המראה החיצוני ועל הדימוי העצמי באופן דרסטי. ניתוח השתלת שיער במפרצים מעניק פתרון יעיל ומתקדם למצב נסיגת השיער באזור ומאפשר לשחזר את קו השיער הטבעי בהליך מתקדם אחד.

למי ניתוח השתלת שיער במפרצים מיועד?

אחד הפתרונות המתקדמים והיעילים ביותר שקיימים היום לשיקום השיער באזור המפרצים הוא ללא ספק ניתוח השתלת שיער במפרצים. הניתוח מאפשר לשחזר שיער שאבד ולשפר את המראה של האזורים המקריחים או הדלילים בשיער באזור קדמת הראש. מדבר בפתרון אידיאלי עבור אלו מכם אשר חווים נשירת שיער והתקרחות באזור המפרצים בעקבות גנטיקה, הזדקנות או סיבות אחרות. ההליך כולל לקיחה של זקיקי שיער בריאים מאזור אחד של הקרקפת או הגוף והשתלה שלהם באזור המפרצים היכן שהשיער חסר. הניתוח נחשב לדרך בטוחה ויעילה לשקם את צמיחת השיער הטבעית באזור ומתאים גברים ונשים כאחד. השתלת שיער במפרצים מסייעת למטופלים המתמודדים עם התקרחות גברית, התקרחות נשית, והתקרחות שמקורה בגורמים אחרים. עכשיו אתם יכולים להחזיר לעצמכם את המראה הצעיר והאטרקטיבי, להגביר את תחושת הדימוי האישי והביטחון העצמי ולהיראות שוב במיטבכם עם צמיחת שיער מחודשת.

באילו שיטות ניתוח השתלת שיער במפרצים מתבצע?

ניתוח השתלת שיער במפרצים הוא הליך פופולרי ויעיל במיוחד עבור אנשים אשר סובלים מהתקרחות באזור המפרצים ומעוניינים לשחזר את השיער הטבעי שלהם. ההליך כולל הסרת זקיקי שיער בריאים מהחלק האחורי של הראש או מצדי הקרקפת והשתלה שלהם לאזור המפרצים בו השיער דליל או מקריח. ניתוח השתלת שיער במפרצים יכול להתבצע בכמה שיטות שונות, כאשר כל שיטה תתאים למטופלים שונים במגוון מצבים של נסיגת שיער במפרצים. הפתרון נחשב ליעיל וקבוע ומתאים למטופלים הסובלים מהתקרחות גברית או התקרחות נשית. על מנת שתכירו את הפתרון החדשני קצת יותר לעומק, ריכזנו עבורכם פירוט בנוגע לכל אחת מהשיטות הפופולריות לביצוע הניתוח.

שיטות חדשניות להשתלת שיער במפרצים:

שיטת FUE

שיטה חדשנית זו מתבצעת ברוב הקליניקות בתחום וכוללת מיצוי של זקיקים בודדים מאזור התורם ולאחר מכן השתלה שלהם באזור המפרצים. השיטה נקראת באנגלית Follicular Unit Extraction ונחשבת לאחת מהמתקדמות והפופולריות ביותר שקיימות היום. במהלך הניתוח בשיטה זו, הרופא המומחה מבצע חתכים זעירים בקרקפת ומהחדיר דרכם את זקיקי השיער החדשים. הניתוח בשיטת FUE מחייב גילוח של הראש לפני ביצועו ומתבצע באופן ידני בהרדמה מקומית. בשיטה נעשה שימוש בשתלים של זקיקי בודדים וזעירים כדי להשתיל את השיער באופן מדויק בהתאם לאופן הצמיחה הטבעי שלו. מדובר בטכניקה עדינה במהלכה הזקיקים נלקחים אחד אחד מהאזור התורם ומועברים לאזור המפרצים בקרקפת. שיטת FUE נחשבת לאחת הטובות והיעילות ביותר היום לשיקום השיער וחידוש הצמיחה שלו.

שיטת DHI

במסגרת ניתוח השתלת שיער במפרצים בשיטת DHI, זקיקי השיער נלקחים מהאזור התורם ולאחר מכן מוחדרים לתוך עט ייחודי המכונה “צ’וי”. העט מכיל מעין מזרק חלול אתו הרופא המומחה משתיל את זקיקי השיער במפרצים. השיטה נקראת באנגלית Direct Hair Implantation ומתבצעת על ידי החדרה של המחט לקרקפת פעם אחת, מה שמאפשר החלמה טובה ביותר. שיטה זו נחשבת לאחת הפופולריות לטיפול בהתקרחות מקומית ומעניקה פתרון מיטבי לאנשים הסובלים מנסיגת שיער במפרצים. השתלת שיער בשיטה זו אינה מחייבת גילוח של הראש ומתאימה למילוי של אזורים מקריחים באופן מקומי, לכן נחשבת לאידאלית במיוחד באזור המפרצים ולמילוי של התקרחות מקומית.

היכן ניתן לעבור ניתוח השלת שיער במפרצים?

כאשר תבחרו לעבור ניתוח השתלת שיער במפרצים, לפני הכל חשוב להתייעץ עם איש מקצוע רפואי ומומחה בהשתלות שיער. הרופא המוסמך יכול להעריך את המקרה האישי שלכם ולקבוע אם אתם מועמדים מתאימים לניתוח. הוא גם יספק לכם ייעוץ לגבי השיטה הטובה ביותר עבורכם לביצוע ההליך בהתאם למצבכם והנסיבות הספציפיות שלכם. הניתוח מתבצע במרפאה או קליניקה מקצועית המתמחה בניתוחי השתלת שיער ובתחום שיקום השיער. הוא אורך בדרך כלל מספר שעות ותקופת ההחלמה ממנו לוקחת לרוב כמה ימים עד שבוע. את התוצאות המרשימות של הניתוח אתם יכולים לראות כבר בתום 6-9 חודשים מביצוע ההליך, אך המראה הסופי מתקבל לאחר כשנה. 

לסיכום

אחד הפתרונות היעילים ביותר למצבים של נסיגת שיער והתקרחות במפרצים שקיימים היום, הוא ללא ספק ניתוח השתלת שיער במפרצים. ההליך מתבצע בשיטות חדשניות וכולל קצירה של זקיקי שיער בריאים מחלק אחד של הקרקפת והשתלתם לאזורים המקריחים במפרצים, בהם השיער הפך דליל או נעלם. שתי שיטות פופולריות במיוחד לביצוע הניתוח הן שיטת FUE ושיטת DHI, כאשר DHI נחשבת לאידאלית במיוחד למילוי של התקרחות מקומית. הניתוח מעניק תוצאות מרשימות הנשמרות לטווח הארוך ומשפר את המראה, העובי והצפיפות של השיער באופן דרסטי.

עוד מאמרים שיעניינו אותך