בלוג > קטגוריה: כללי

השתלת שיער במפרצים בטורקיה או בישראל?

השתלת שיער במפרצים

השתלת שיער במפרצים הפכה לנפוצה בהתאם לחדשנות בתחום זה ולפיתוחים הטכנולוגיים הייעודיים אותם השיג המדע בעשרות השנים האחרונות. לאחר קבלת החלטה להתמודד עם ההתקרחות באמצעות ניתוח השתלת שיער הגיע הזמן לבחור את הקליניקה המקצועית והצוות הרפואי המטפל. רבים מתלבטים האם לערוך את הניתוח כאן בארץ או לקבוע ניתוח השתלת שיער במפרצים בטורקיה. האמת? יש צדדים לכאן ולכאן. לפניכם היתרונות והחסרונות בכל בחירה. אז ישראל או טורקיה? אתם תכריעו.

טורקיה מול ישראל: השוואת טיפולי השתלת שיער במפרצים

ערכנו עבורכם השוואה בין המדינות השונות לביצוע ההשתלה על פי מספר פרמטרים רלוונטיים:

מבחינה מקצועית

מבחינה מקצועית טורקיה נחשבת למעצמה בתחום השתלות השיער. בעשורים האחרונים פיתחה טורקיה את התחום עד שכיום הרופאים הטורקים נחשבים לאוטוריטות בינלאומיות בענף. בכל יום מתבצעות אלפי השתלות שיער של מטופלים מכל העולם על ידי מומחים מטורקיה. מכאן ניתן להסיק כי השתלת שיער בטורקיה היא בחירה במענה מקצועי. עם זאת, גם כאן חובה לברר את זהות הרופאים הכירורגים לפני נסיעה לטורקיה.

יש לציין כי רופאי השתלת השיער בישראל נחשבים למצוינים ומקצועיים בתחומם.  עם זאת, תחום זה בטורקיה מפותח יותר מאשר בישראל. רופאים מכל העולם נוסעים ללמוד את המקצוע דווקא שם. בבחירת ביצוע הניתוח כאן בישראל חובה לברר על רופא מקצועי מאוד ובעל ניסיון רב בתחום.

מבחינה ביטחונית

טורקיה אינה יעד מועדף עבור ישראלים רבים.  המתח הביטחוני הקשור ביחסים בין טורקיה לישראל הינו שיקול מכריע. בתקופת מלחמה המתח הזה מחריף מה שגורם למנותחים פוטנציאליים לשקול את הפעולה היטב. כאן בישראל ביצוע הניתוח בטוח יותר ואינו כרוך בחשש או בסיכון. שיקול זה מנחה רבים בבחירת יעד הקליניקה לביצוע השתלת שיער במפרצים.

מבחינה כלכלית

חשוב להבין, אחת הסיבות לפופולריות של השתלות שיער בטורקיה קשורה במחיר הזול אותו הם דורשים עבור הטיפול. מדובר בפער של אלפי שקלים בין טיפול השתלה שם לטיפול השתלה כאן בישראל. אם עבור ניתוח מקצועי להשתלת שיער במפרצים תצטרכו לשלם כאן בארץ סכום הנע בין 20,000-32,000 ש”ח, מחיר השתלת שיער במפרצים בטורקיה נע בין 8,000-12,000 ש”ח. נציין כי הטורקים כוללים בתוך החבילה גם טיסות ומלונות לשינה בתקופת ההשתלה. מסיבה זו ישראלים רבים בוחרים להמיר את יעד השתלה לטורקיה כדי להשקיע מינימום כסף במקסימום תוצאה.

מבחינת הנוחות

השתלת שיער בישראל נוחה יותר מהשתלת שיער בחו”ל. הקרבה לבית יחד עם האפשרות שלא לעזוב את העבודה ולא להגיע לארץ זרה בה השפה שונה והמנטליות אחרת – הופכים חוויית טיפול בארץ לנוחה יותר. שימו לב כי השתלת שיער בטורקיה דורשת היערכות, טיסה, אירוח במקום זר והתמודדות עם קשיי שפה לעומת טיפול בקליניקה ישראלית קרובה לבית שמאפשרת לשמור על שגרה בכל תקופת ההשתלה.
נוסף על כך, בישראל המנותח פוגש את הרופא המטפל לפני הניתוח ומשוחח אתו מה שמשרה תחות ביטחון, זאת לעומת השתלת שיער בטורקיה שעשויה לאיים על מטופלים שונים שאינם יכולים להתרשם מעצמם מדמות המנתח לפני הניתוח ונדרשים להסתמך על המלצות בלבד.

מבחינה חברתית

מצד אחד, השתלת שיער בטורקיה מאפשרת למטופלים ליהנות מחוויה קבוצתית תומכת בהתאם למקובל בביצוע השתלות בטורקיה – טיסה מאורגנת לקבוצת ישראלים וחוויה משותפת. עם זאת, בביצוע ניתוח כאן בארץ נהנה המטופל מתמיכה משפחתית וחברתית קרובה מה שלא קיים בטיסה לחו”ל.

מבחינת הזמן

לא כל מטופל יכול להרשות לעצמו להיעדר מהעבודה לתקופה של לפחות 4 ימים. טיסה לטורקיה דורשת היערכות ושהיה של מספר ימים במלון באזור הקליניקה ומי שאינו מעוניין בכך, בוחר בניתוח השתלת שיער במפרצים כאן בישראל – סמוך לבית.

מבחינת הליווי המקצועי

רבים חוששים מביצוע ניתוח השתלת שיער במפרצים בטורקיה בגלל היציאה מאזור הנוחות והמפגש עם שפה זרה ומנטליות בלתי מוכרת יחד עם פרוצדורות רפואיות מורכבות ועוד. עבור מטופלים אלו ישנן חברות המציעות ליווי וניהול התהליך מול קליניקות טורקיות להשתלת שיער. שירות זה מסייע מאוד בהתנהלות מול הגורמים הרפואיים בחו”ל וביצוע החלק הבירוקרטי.

עם זאת, יהיו רבים שיעדיפו את הערוץ הישיר מול קליניקה ישראלית להשתלת שיער מבלי שיאלצו להיעזר בשירותי תיווך.

לסיכום

כפי שהבטחנו בתחילה, אנחנו לא מציגים הכרעה ברורה בין סוגי השירות. השתלת שיער בטורקיה מציעה מקצועיות ומחיר נמוך ביחס לטיפול דומה בישראל. לעומת זאת, קליניקה ישראלית להשתלת שיער מציעה קרבה לבית, נוחות ותהליך קל ופשוט יותר. עליכם כמטופלים פוטנציאליים לבחון את התנאים שלכם: האם אתם יכולים להפסיד מספר ימי עבודה? האם המחיר הוא שיקול מכריע בתהליך הבחירה או שאתם מעדיפים נוחות בכל מחיר? האם אתם חוששים לנסוע לטורקיה בתקופות מתוחות? בחירת היעד לטיפול היא אישית ותלויה באופי וביכולות של כל אחד. בכל מקרה, יש לברר על הרופא/הקליניקה בצורה יסודית ולקבל המלצות מאנשים קודמים שניסו את השירות הכירורגי-אסתטי והיו מרוצים. אנחנו ב HAIR OF ISRAEL סבורים כי הכי נכון לעבור את התהליך בישראל. לחצו כאן לקריאה מדוע עדיף לבצע השתלת שיער בישראל? 5 סיבות

עוד מאמרים שיעניינו אותך