בלוג > קטגוריה: כללי

האם שיער מושתל יכול לנשור?

האם שיער מושתל יכול לנשור?

השתלת שיער הפכה לתהליך נפוץ יותר ויותר בעשור האחרון בקרב נשים וגם בקרב גברים. תהליך זה מאפשר לגברים ולנשים לחזור אל תקופת השיער המלא והשופע. להרגיש ולמלא מחדש את הביטחון העצמי לגבי המראה החיצוני. חשש שעולה וחוזר בהקשר של תהליך השתלת שיער הוא “האם שיער מושתל יכול לנשור?” מדריך זה סוקר את השאלה ומספק תשובות מלאות.

השתלת שיער – מידע כללי

בטרם נתחיל את הסקירה על השאלה “האם שיער מושתל יכול לנשור”, נסקור תחילה את התהליך. השתלת שיער נעשית בקרב מטופלים שחווים דילול משמעותי בשיער או התקרחות. תהליך זה נפוץ מאוד בגברים מעל שנות השלושים לחייהם או מוקדם יותר. גם נשים חוות דילול שיער משמעותי עד כדי הקרחה, בשנים מתקדמות לחייהן ובמקביל לגברים. דהיינו כבר מסוף שנות העשרים או השלושים לחייהן הן יכולות להתחיל להבחין בתהליך זה. חשוב להבין שמדובר על תהליך מגוון וכל אדם יחווה זאת בצורה שונה. יש שלא יבחינו כלל בתהליך ויסתובבו עם שיער שופע, אחרים יכולים לחוות זאת בצורה משמעותית.

גורמים לנשירת שיער

כדי לענות על השאלה האם שיער מושתל יכול לנשור, יש להבין את הגורמים לנשירת שיער. על חלקם אין לנו שליטה אולם חלקם ברי שליטה. לכן, עבור מי שעבר השתלת שיער חשוב להיות מודע לגורמים אלה ולשלוט בהם ככל האפשר. כמה מהגורמים המשפיעים ביותר הינם:
גנטיקה – זה אולי הגורם המשפיע ביותר. אין לנו שליטה עליה, אך ניתן לעבוד איתה.
צריכת חלבונים וברזל – ידוע כי חלבונים ובעיקר ברזל ואבץ קשורים בקשר ישיר לחוזק השיער.
תהליכים גופניים – תהליכים גופניים משמעותיים בגוף, כמו פציעה, הליך רפואי, שינויים הורמונליים ועוד, יכולים להשפיע באופן ישיר על דילול שיער. לעיתים מדובר על תקופה מסוימת ומוגדרת אולם לעיתים תקופה זו תתארך באופן משמעותי.
טיפולים שונים בשיער – כיום ישנם טיפולים שונים בשיער, בעיקר בקרב נשים. טיפול בשיער בחומרים כימיים עלול להשפיע על דילול השיער.
לחץ וחרדה מתמשכים – סטרס מתמשך וגורמי לחץ וחרדה, יכולים להשפיע גם הם על נשירת שיער. הדבר הולך וגובר בעידן הפוסט מודרני שלנו.
גורם טראומה – גורם טראומה משמעותי, בין אם נפשית או גופנית, נקשר ללחץ וחרדה ברמה גבוהה ויביא גם לנשירת שיער. לעיתים הדבר רגעי ולעיתים מתפרס על פני תקופה מתמשכת.
חשיפה לשמש – ישנם מומחים שאומרים שגם לכך קשר ישיר, אולם מדובר על מדינות חמות ויבשות.

נשירת שיער מושתל

עתה נדון בשאלה האם שיער מושתל יכול לנשור ועד כמה הדבר נפוץ. שאלנו את פורום המומחים שלנו ב – HAIR OF ISRAEL שיספקו לנו את התשובות המקצועיות והאמינות ביותר. חשוב לציין שהתהליך שיפורט כאן בנוגע להשתלת השיער, מתייחס לכל אחת מסוגי ההשתלות השונות הקיימות (עליהן תוכלו לקרוא בפירוט כאן באתר).

נשירת שיער באופן תמידי

קודם כל חשוב לדעת כי השיער נושר באופן תמידי במהלך חיינו, וזאת לשם התחדשות של השערה עצמה. כך שבאופן טבעי, בין אם נערכה השתלת שיער או שהשיער ממשיך לצמוח באופן טבעי, תהיה נשירה טבעית של השיער לצרכי התחדשות. הדבר חשוב כשמדובר על נשירת שיער מושתל, כדי להבין שהדבר הביא לכך שהשיער החדש צומח ומתחדש באופן טבעי.

נשירת שיער מושתל בתהליך ההשתלה

גורם חשוב אותו ציינו בכל הקשור לגורמי נשירת שיער, הינו גורם הטראומה שמביא לאיבוד שיער מיידי. אולם יש ביכולת השיער להתחדש וכך גם לאחר השתלת שיער. אם כן שיער מושתל יכול לנשור וסביר שינשור אולם הוא יתחדש במהרה. לאחר תהליך השתלת השיער והפצת זקיקי השיער לאורך הראש, ישנה צמיחה מתחדשת של השיער. אולם בשל הטראומה הגופנית שחווה הראש והגוף בעקבות תהליך ההשתלה, ינשור כל השיער מהראש. ההליך הינו מקובל ורגיל. מדובר על תקופה של חודש ועד שלושה חודשים מההשתלה עצמה.

צמיחה מחודשת של השיער המושתל

התשובה לשאלה “האם שיער מושתל יכול לנשור?” היא חיובית. אולם אל דאגה, מיד לאחר מכן השיער ישוב ויצמח בצורה בריאה. הנשירה מאפיינת את התהליך וכך גם צמיחה חדשה. ברגע שזקיק השערה נוכח בצורה ברורה וחזקה, הוא יאפשר צמיחה של השיער החדש – הפעם כדי להישאר.

התייעצו עם פורום המומחים שלנו

את המידע המלא על השתלת שיער והשלכותיה, כמו נשירת שיער מושתל, תוכלו למצוא כאן באתר. אולם אל תהססו לפנות אלינו ל – HAIR OF ISRAEL, הרשת המובילה בהשתלות שיער ומבצעת השתלת שיער בישראל ברמה גבוהה.  התייעצו איתנו וקבלו  ייעוץ מקיף מטובי המומחים שלנו. במידה ועברתם השתלת שיער ואתם עדיין עומדים בפני שאלות, כמו למשל  נשירת שיער מושתל, המומחים שלנו יוכלו לאבחן אתכם בבדיקה מקיפה והמשך תהליך שישמור על השיער החדש שלכם בריא וחזק.

עוד מאמרים שיעניינו אותך